Haberler

Bursa Kent Konseyi’nden Orhaneli’ye anlamlı destek

Font Boyutu

19 OCAK 2018

BASIN BÜLTENİ

Bursa Kent Konseyi’nden Orhaneli’ye anlamlı destek
-Bursa Kent Konseyi’nin en önemli çalışmaları arasında yer alan ‘Griye Veda Renklere Merhaba’ projesiyle okulların duvarları süsleniyor.
-‘Griye Veda Renklere Merhaba’ Projesi kapsamında Orhaneli İlçesi’nde yer alan 2 okulda fotoğraf sergisi açıldı.

BURSA –Bursa Kent Konseyi’nin 17 ilçeye desteği aralıksız devam ediyor. ‘Griye Veda Renklere Merhaba’ Projesi kapsamında Orhaneli İlçesi’nde yer alan Orhaneli 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Türkan Sait Yılmaz Anadolu Lisesi'nde fotoğraf sergisi açıldı.

Bursa Kent Konseyi, Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali’nde (BursaFotoFest) açılan sergileri, ‘Griye Veda Renkler Merhaba’ projesiyle okullara ve hastanelere bağışlamaya devam ediyor. Bu kapsamda Orhaneli İlçesi’nde yer alan Orhaneli 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Türkan Sait Yılmaz Anadolu Lisesi'nde fotoğraflar öğrencilerin izlenimine sunuldu. Sergilerin açılışına Orhaneli Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Orhaneli Kent Konseyi Başkanı Taney Ay, Orhaneli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tayır, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Orhaneli ilçesinde böylesine anlamlı bir etkinliği gerçekleştirdikleri mutluluk duyduklarını ifade etti. BursaFotoFest’te açılan sergilerin festival bitiminde depolara saklanmadığını, sergi sahiplerinden izin alınarak ‘Griye Veda Renkler Merhaba’ projesi kapsamında okullara ve hastanelere bağışlandığını ifade eden Çepni, “Orhaneli ilçesinde açtığımız sergilerle beraber proje kapsamında toplam 64 sergi açılışı gerçekleştirdik. Bu fotoğrafların tamamı okullara kalıyor ve duvarlarını süslüyor. Aslında bir nevi BursaFotoFest kapsamında açılan sergileri tüm ilçelere yayıyoruz. Her alanda Bursa’nın 17 ilçesine olan desteğimiz devam edecek. Burada bu güzel organizasyonu gerçekleştirmemizde destekleri olan Orhaneli Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, Kent Konseyi Başkanımıza ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze çok teşekkür ediyorum” dedi.

Orhaneli Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ve Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni’ye fotoğraf sergileri için teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 19.01.2018 | Okunma sayısı:2128

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir