Haberler

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ

Font Boyutu

 
24 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ

BURSA –
Sağlıklı ve gelişmiş bir kent oluşumuna destek veren çalışmalarıyla dikkat çeken Bursa Kent Konseyi, “İşlevsel Okur-Yazarlığı” başlıklı gönüllü öğretici okuma yazma seminerine katkı sağlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ve Sabancı Vakfı Hibe Programı Kadınların Çok Yönlü Güçlendirme Projesi ortaklığında hayata geçirilen “İşlevsel Okur-Yazarlığı” gönüllü öğretici okuma yazma semineri, Bursa Kent Konseyi’nin katkılarıyla Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde başladı. 32 gönüllünün katıldığı seminer, 8 Aralık Çarşamba gününe kadar devam edecek. Merinos AKKM Bursa Kent Konseyi Erguvan toplantı salonunda verilen eğitim, vatandaşlardan büyük ilgi topladı.
AÇEV eğitmenleri Suna Aslan ve Ayşe Gücenmez tarafından gerçekleştirilen eğitimde, katılımcılara ‘Genel İşlevsel Okuma Yazma Programları Prensipleri’ ile ‘Okuma Yazmanın Yetişkinlere Yönelik Teknik Bilgileri’ ve uygulamalar hakkında bilgiler veriliyor. Kurs sonunda başarılı olan gönüllü yetişkinler, Halk Eğitim merkezleri işbirliğinde ‘I. Kademe Okuma Yazma Kursu’ açma hakkı kazanacaklar.
Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, Bursa Kent Konseyi olarak sivil toplum kuruluşları ile işbirliği halinde olduklarını vurgulayarak, “AÇEV, Türkiye’de önde gelen uzman kurumlardan biri. Bursa Kent Konseyi olarak önümüzdeki dönemlerde de işbirliklerimizi geliştirerek topluma faydalı çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” dedi.
AÇEV yöneticileri ise seminere katkılarından dolayı Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kent Konseyi’ne teşekkür ettiler.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 24.11.2010 | Okunma sayısı:5774

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir