Haberler

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN GÜÇBİRLİĞİ

Font Boyutu

8 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN GÜÇBİRLİĞİ
- BURSA KENT KONSEYİ BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTEREN 4 MECLİSİN BAŞKANLARI VE 33 ÇALIŞMA GRUBUNUN TEMSİLCİLERİ BİR ARAYA GELEREK BURSA’YI KONUŞTULAR.

BURSA – Bursa Kent Konseyi çatışı altında çalışmalarını sürdüren 4 meclisin başkanları, 33 çalışma grubunun temsilcileri bir araya gelerek yapmayı planladıkları projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) yapılan toplantıya, Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, Bursa Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri, 4 ayrı meclisin başkanları, 33 çalışma grubunun temsilcileri katıldı.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, çevreye, kente ve ülkeye katkıda bulunmak için gönüllü olarak kent konseyi çalışmaları içerisinde yer aldıklarını söyledi. Bursa Kent Konseyi’nin yaptığı her çalışmanın bir ilk, her çalışmanın Türkiye’ye örnek olduğunu belirten Başkan Pala, büyük hedefler doğrultusunda çalışmaları sürdürdüklerini ifade etti. Bursa Kent Konseyi’nin örnek olma vizyonunu devam ettireceğini de anlatan Başkan Pala, “4 meclisimiz ve 33 çalışma grubumuz aktif, dinamik, üretken ve katkı sağlamaktadır. Türkiye’de olmayan çalışma gruplarını bünyemizde barındırıyoruz. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla faydalı çalışmalar yürütmekteyiz. Herkesin görüşlerini rahatça dile getirebildiği için Bursa Kent Konseyi Bursalıların beğenisini kazanmış, sahiplenilmiştir” dedi.
Bursa Kent Konseyi yöneticileri olarak belli konularda hiçbir zaman taraf olmadıklarını anlatan Başkan Pala, “Herkese ve her kesime hitap eden bir çalışma anlayışı içerisinde olduk. Herkese ve her kesimi kucaklayıcı bir tarzda faaliyetlerimizi sürdürdük. Toplumsal denge çizgisi anlayışıyla herkese hitap eden noktayı yakaladık. Olmazsa olmazımız da demokrasi, insan hakları ve özgürlüklerdir. Bu kavramların hayat bulması için her zaman tarafız” diye konuştu.
Toplantıda meclis başkanları, çalışma grubu temsilcileri ve Bursa Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri tek tek söz alarak yaptıkları ve yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Kadın Meclisi’ne Kadriye Sarıbıyık, Gençlik Meclisi’ne Hakan Darılmazlar, Çocuk Meclisi’ne Mustafa Onur Tarlabölen, Engelliler Meclisi’ne ise İbrahim Sönmez başkanlık ediyor.
Bursa Kent Konseyi çalışma gruplarında İklim Değişikliği Çalışma Grubu’na, Prof. Dr. Ulviye Özer, AB ve Dış İlişkiler Çalışma Grubu’na Prof.Dr. Tayyar Arı, Arkeoloji Çalışma Grubu’na Prof. Dr. Mustafa Şahin, Sivil Toplum Kuruluşları Çalışma Grubu’na Doç. Dr. Şule Altun, Sağlık Çalışma Grubu’na Dr. Ceyhun İrgil, Müzik Eğitim Çalışma Grubu’na Dr. H. Parkan Sanlıkol, Yabancılar Çalışma Grubu’na Anya Mckee, Arazi ve Su Kaynakları Çalışma Grubu’na Ayhan Sarıbıyık, Bursa Çalışma Grubu’na İsmail Hakkı Kavurmacı, Çekirge Çalışma Grubu’na Mehmet Necati Şahin, Emekliler Çalışma Grubu’na Asım Aykul, Felsefe Çalışma Grubu’na Gürkan Kaya, Fotoğraf İmece Topluğu Çalışma Grubu’na Hüseyin Ceylan, Gönül Dostları Kadın Çalışma Grubu’na Arzu Akın, Havacılık Çalışma Grubu’na Cüneyt Acar, Hemşehri Dayanışma Dernekleri Çalışma Grubu’na Lütfi Taşçı, İş Güvenliği ve Sağlığı Çalışma Grubu’na Hülya Erdoğan, İzcilik ve Oryantring Çalışma Grubu’na Kemal Altuntaş, Kent Güvenliği Çalışma Grubu’na Fahrettin Bozkurt, Kent Rehberliği Çalışma Grubu’na Bülent Acar, Kişisel Başarıyı Artırma Çalışma Grubu’na Mustafa Sarı, Merinos Çalışma Grubu’na Bülent Adısönmez, Plastik Sanatlar Çalışma Grubu’na Adnan Dönmez, Ressamlar Çalışma Grubu’na Ümran Topsakal, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Çalışma Grubu’na Mehmet Çepni, Sürdürülebilir Kalkınma Çalışma Grubu’na Mustafa Uysal, Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu’na Faruk Ambarcıoğlu, Tarihi Kültürel Miras Çalışma Grubu’na Ayşe Yandayan, Tiyatro Çalışma Grubu’na Arda Mat, Türk Sanat Müziği Çalışma Grubu’na Ahmet Başkaya ve Uludağ Çalışma Grubu’na Serdar Kuşku temsilcilik görevlerinde bulunuyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 08.06.2011 | Okunma sayısı:4882

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir