Haberler

Bursa Kent Konseyi’nden Engelliler Çalıştayı’na katkı

Font Boyutu

06 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

Bursa Kent Konseyi’nden Engelliler Çalıştayı’na katkı
- Bursa Kent Konseyi (BKK), Gaziantep’te düzenlenen ‘Engelsiz Kentler’ Türkiye Engelliler Çalıştayı’na katılarak bilgi ve deneyimlerini aktardı.

BURSA – Bursa Kent Konseyi (BKK), Gaziantep Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘Engelsiz Kentler’ Türkiye Engelliler Çalıştayı’na katıldı.

Gaziantep Kent Konseyi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi, Türkiye Kent Konseyleri Birliği, Gaziantep’i Geliştirme Vakfı, Şahinbey Belediyesi ve Şehitkamil Belediyesi işbirliğiyle Aile ve Sosyal Politikalar ile Kalkınma Bakanlıklarının katkılarıyla düzenlenen ´Engelsiz Kentler´ Türkiye Engelli Çalıştayı’na Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin ve BKK Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in açılışını yaptığı toplantıya, 31 şehrin kent konseylerinin ve engelliler meclislerinin temsilcileri katıldı. Çalıştay kapsamında İmar ve Ulaşım, İstihdam ve Sağlık, Eğitim ve Spor başlıkları altında sunumlar gerçekleştirildi ayrıca kent konseylerin temsilcileri tarafından engellilere yönelik yapılan iyi örnekler anlatıldı. Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ise, yürüttükleri çalışmaları sundu.

Çalıştayın bitiminde sonuç bildirgesi yayınlandı. Bildiride, engelliler için yapılan çalışmaların, aslında sadece herkesin sahip olduğu eşit hak ve özgürlüklerden faydalanılmasının sağlanması adına yapılan temel bir sorumluluktan ibaret olduğunun altı çizildi. Ayrıca, kent konseylerinin engelsiz kentlerin ve engelsiz hizmetlerin oluşmasına yönelik yapılacak olumlu çalışmaların destekçisi ve takipçisi olacağı kararı alındı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 06.11.2013 | Okunma sayısı:2250

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir