Haberler

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN ‘ENGELLİ HAKLARI’ TOPLANTISI

Font Boyutu

28 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN ‘ENGELLİ HAKLARI’ TOPLANTISI

BURSA – Sabancı Vakfı Hibe Programı kapsamında desteklenen ‘Kadınların Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi’nin Bursa ayağı, Bursa Kent Konseyi’nde gerçekleştirildi.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (ACEV) ortaklığıyla gerçekleştirilen ‘Engelli Hakları’ bilgilendirme toplantısında, ulaşılan tüm gruplara engelli haklarıyla ilgili bilgiler aktarıldı.
Toplumsal alanda engeli olan bireylerin haklarının görünür kılınması ve toplum genelinde bu konuda duyarlılık geliştirilmesine yönelik bilgilerin paylaşıldığı toplantıya Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, AÇEV İstanbul Okuma Yazma Eğitimi Birimi Eğitim Sorumlusu Hilal Gençay, Bursa AÇEV Sorumlusu Nuray Öner katıldı. Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, bu örnek çalışmaları nedeniyle tüm katılımcılara, AÇEV’e ve Sabancı Vakfı’na teşekkür etti.
AÇEV yetkilileri de Bursa Kent Konseyi Mehmet Semih Pala’ya, engelli bireyler için kamusal hizmetlerden yararlanma rehberi kitapçığını ve görme engelliler için hazırlanmış olan ‘Braille Alfabesi’ni hediye ettiler.


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 28.05.2010 | Okunma sayısı:7508

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir