Haberler

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN BİR İLK DAHA - FOREIGNERS IN BURSA

Font Boyutu

30 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN BİR İLK DAHA
- BURSA KENT KONSEYİ, BURSA’DA YAŞAYAN DİĞER ÜLKELERİN VATANDAŞLARINI MERİNOS PARK’TA BİR ARAYA GETİRDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi (Bursa City Council) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Yabancılar Çalışma Grubu, (Foreigners Working Group) çeşitli nedenlerle Bursa’da bulunan yabancı kökenli kişileri bir araya getirdi.

Merinos Park’ta organize edilen buluşmaya iş, aile, eğitim gibi çeşitli nedenlerden dolayı Bursa’da bulunan 27 ülkeden yaklaşık 130 kişi katıldı. Samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada, yabancılar birbiriyle bol bol sohbet etme imkanı buldu. Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Tunus, Azerbaycan, Kazakistan, Singapur, Hollanda, Kanada, Çin, Belçika, Brezilya, Kolombiya, Avustralya, Arnavutluk, Amerika Birleşik Devletleri, İran, Afganistan, Fransa, Porto Riko, İspanya, İngiltere, Yeni Zelanda, Polonya, Özbekistan, Kırgızistan, Almanya ve Rusya’dan Bursa’ya gelen vatandaşların katıldığı buluşmada, Bursa Kent Konseyi ve Yabancılar Çalışma Grubu’nun yaptığı faaliyetler anlatıldı. Bursa’da yaşamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söyleyen Yabancılar Çalışma Grubu temsilcileri Avustralya’dan Anya Mc Kee, Polonya’dan İzabela Szmit ve Belçika’dan Ann-Sophie Louwagie, etkinliği düzenleyen Bursa Kent Konseyi’ne teşekkür etti.

Bursa Kent Konseyi (Bursa City Council)  Başkanı Mehmet Semih Pala, “Türkiye’ye örnek bir ilki daha gerçekleştirdik. Bursa Kent Konsey i yerel, ulusal ve uluslararası etkinlikler yapmaya devam edecektir” dedi.

Yabancılar Çalışma Grubu   (Foreigners Working Group) Temsilcisi Anya Mc Kee, bu buluşmanın çalışma grupları adına büyük bir başarı olduğunu söyledi. Zaman zaman yağan yağmura ve kapalı havaya rağmen pikniğe katılanların Merinos Parkı’nın yeşil ortamında güzel bir gün geçirdiğini belirten Mc Kee, “Bursa’ya çalışmak, yaşamak veya eğitim için gelen yabancılar, eşleri ve çocukları ile birlikte katıldıkları piknikte deneyimlerini paylaştı, yeni dostluklar kurdular. Özellikle de bu pikniğin geleneksel hale gelmesini istediler. Yabancılar Çalışma Grubu olarak Bursa Kent Konseyi’ne destekten ötürü teşekkür ederiz. Özellikle Bursa’da yaşayan yabancıların ihtiyaçları ve isteklerinin tespiti, onların yaşadıkları şehre alışmaları ve entegrasyonu konularında Bursa Kent Konseyi’nin büyük desteği var. Ayrıca pikniğe katılan yabancı kökenli vatandaşlar organizasyonu çok beğendi. Misafirperverlikleri ve özverileri için Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala ve personeline teşekkür ettiler” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 30.05.2011 | Okunma sayısı:6154

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir