Haberler

Bursa Kent Konseyi’nden 24 Kasım’da anlamlı etkinlik

Font Boyutu

24 KASIM 2017

BASIN BÜLTENİ

Bursa Kent Konseyi’nden 24 Kasım’da anlamlı etkinlik
-Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nde özel bir program düzenledi.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’ndeki öğretmenlerle bir araya geldi.

24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nde düzenlenen programa Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar, Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Mihrimah Kocabıyık, Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Mecbure Altun, Okul Müdürü Ümit Kılıç, Kadın Meclisi üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programın açılışında konuşan Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar, ”Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakârlığı gösteren öğretmenlerimize minnet borçluyuz. Cumhuriyetimizin Kurucusu, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, terör saldırılara maruz kalarak vatanı uğruna şehit olup, ebediyete intikal etmiş olan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Mihrimah Kocabıyık ise öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu söyledi. Gelecek nesillerin sağlıklı yetişmesi için öğretmenlere büyük görev düştüğünü ifade eden Kocabıyık, emekli ve aktif olarak görev yapan tüm öğretmenlere sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat dilediğini sözlerine ekledi.

Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nde görev yapan öğretmenlere karanfil dağıtıldıktan sonra Bursa Kent Konseyi’nin bir başka çalışması olan ‘Griye Veda Renlere Merhaba’ projesinin 62. sergisi kurdela kesilerek açıldı. 7. Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali kapsamında sergilenen Hayri Yıldırım’ın ‘Köprüde Yaşatılan Tarih’ ve Mehmet Ali Küllü’nün ‘Penceremden’ fotoğrafları, Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’ne bağışlandı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 24.11.2017 | Okunma sayısı:1449

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir