Haberler

'BURSA KENT KONSEYİ'NDE YOĞUN MESAİ

Font Boyutu

Bursa Kent Konseyi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren çalışma gruplarının koordinasyon toplantısında, çalışma alanları ve etkinlikler hakkında bilgiler paylaşıldı.
Merinos Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Bursa Kent Konseyi’ne bağlı 25 çalışma grubunun üyeleri katıldı. Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda çalışma gruplarının amaçları, etkinlik alanları ve “Bursa Kent Konseyi Çalışma Grupları Yönergesi” konuları görüşüldü. Pala konuşmasında, “Üretken, çözüm üreten, bir şeyler vermek için çalışan çok değerli ve kaliteli insanlardan oluşan çalışma gruplarımız Bursa için bir şanstır. Kentimizle ilgili her türlü konu, konsey çatısı altında konuşulmaya ve tartışılmaya devam edecektir” dedi. Pala, Bursa Kent Konseyi’nin kentteki herkese ve her kesime açık olan çalışmalarına devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Bursa Kent Konseyi çalışma grupları
Gönül Dostları Kadın Çalışma Grubu, Bursa, Çekirge, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma, Sivil Toplum Kuruluşları Diyalog ve İşbirliği, Sağlık, Gönüllü Kent Tiyatrosu, Arazi Kullanımı ve Su Kaynakları, Uludağ, Müzik Eğitim, Tarihi Kültürel Miras, İzcilik ve Oryantring, İş Sağlığı ve Güvenliği, Hemşehri Dayanışma Dernekleri, İklim Değişikliği, Işıklar Sportif Havacılık, Arkeoloji, Fotoğraf İmece Topluluğu, Türk Sanat Müziği, Kişisel Başarıyı Artırma, Ressamlar, Aşıklar Şairler Yazarlar, Kent Rehberliği, Plastik Sanatlar ve Felsefe olmak üzere 25 çalışma grubu Bursa Kent Konseyi’nde faaliyetlerine devam ediyor.
Öte yandan İzcilik ve Oryantring çalışma grubu üyeleri, Uludağ Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı’nda stant açarak öğrencileri faaliyetleri hakkında bilgilendirdi. Çalışma grubunun üye sayısını arttırmayı hedefleyen etkinliğe öğrenciler de büyük ilgi gösterdi. 

Tarih: 09.01.2010 | Okunma sayısı:4912

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir