Haberler

Bursa Kent Konseyi’nde öğretmenlere şiir günü

Font Boyutu

24 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

Bursa Kent Konseyi’nde öğretmenlere şiir günü
-Bursa Kent Konseyi (BKK) Şairler Yazarlar Çalışma Grubu tarafından düzenlenen şiir dinletisi mısralar öğretmenler için okudu.

BURSA – Bursa Kent Konseyi (BKK) Şairler Yazar Çalışma Grubu tarafından “Öğretmenler Günü” konulu şiir dinletisi düzenlendi.

BKK Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu’nun Koza Salonu’nda düzenlediği ‘Öğretmenler Günü’ konulu şiir dinletisine, Şairler Yazarlar Çalışma Grubu Temsilcisi Faruk Anbarcıoğlu ve çalışma grubu üyeleri katıldı. Anbarcıoğlu açılış konuşmasında, insanların hayatının doğumla başlayan bir yolculuk olduğunu, bu yolculuğun ikinci ve en önemli durağı okul olduğunu söyledi. Öğretmenlerin öğrencilerin ikinci anne ve babası olduğunu anlatan Anbarcıoğlu, “Memleketin alın yazısını yazan bu fedakar insanlar, övgüyü en çok hak edenlerdir. Öğretmenler sorumluluğu büyük ve bir o kadarda zorlu bir yolun yolcularıdır. Bu yolda her türlü fedakârlığa razı olurlar ve zorluklarına katlanarak gönüllerdeki yeri hak ederler. İnsanlığın yararına olan her şeyi öğretir ve öğütlerler. Toplumların çağdaş bir medeniyet kurmaları yolunda sarf edilen çabada en büyük paya öğretmenler sahiptirler. Aydınlığa giden yolda öğrencileri iyiye, doğruya ve güzele götüren ve bunun mücadelesini veren öğretmenlerdir” dedi.

Sunuculuğunu Şaziye Çelikler’in üstlendiği programda Faruk Anbarcıoğlu, Dr. Galip Uzunca, Turgut Çelik, Ömer Ekinci Micingirt, Turgut Tüfekçibaşı, Merve Şahin, Seyfidar Taban, Muhittin Laçin, Özkan Hüseyin, Kadir Hisarcıoğlu, İlkin Abbas, Sebahattin Karakuş, Yüksel Akdemir, Günver Korkmaz, Ülkü Kara, Sevgi Güven, Sadık Şenkaya, Aşık Gora Borçalı, Mehmet Niyazi Başarır, Necati Açıkgöz, Aynur Yaldız, Emin Zeybek, Gülbiye Öztürk, Aziz Arat, Hamiyet Annaç Akyıldız, Adil Acar, İsmail Tekin, Zeki Bayraktar, İbrahim Yazgan ve Bedia Yener şiirlerini öğretmenler için seslendirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 24.11.2014 | Okunma sayısı:1625

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir