Haberler

Bursa Kent Konseyi’nde gündem ‘İş Güvenliği’

Font Boyutu

27 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

Bursa Kent Konseyi’nde gündem ‘İş Güvenliği’
- Bursa Kent Konseyi İş Hayatı Çalışma Grubu tarafından düzenlenen toplantıda ‘İş Güvenliği’ konusu uzmanlar tarafından masaya yatırıldı.
- Pala, “İş güvenliği konusunu tüm taraflara anlatabilmek, sıkıntıları tespit edebilmek ve çözümü için çalışmalara başladık”

BURSA – Bursa Kent Konseyi İş Hayatı Çalışma Grubu tarafından düzenlenen toplantıda ‘İş Güvenliği’ konusu uzmanlar tarafından masaya yatırıldı.

BKK İş Hayatı Çalışma Grubu tarafından Kent Konseyi Çınar Camlı Salon’da düzenlenen ‘İş Güvenliği’ konulu bilgilendirme toplantısına, BKK gönüllüleri, Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerin temsilcileri ile iş güvenliği uzmanları katıldı. 

iş güvenliği mevzuatların karmaşık, iş veren ve işçinin de konudan habersiz olduğunu belirten Bursa Kent Konseyi (BKK) Başkanı Semih Pala, konuyu tüm taraflara anlatabilmek, sıkıntıları tespit edebilmek ve çözümü için çalışmalara başladıklarını söyledi. İş güvenliği konusunun herkesi ilgilendirdiğini vurgulayan Pala, iş hayatının insan hayatı demek olduğunu anlattı. Pala, “Türkiye’nin en büyük, en dinamik kent konseyi olarak önemli bir konuyu daha gündeme aldık. BKK İş Hayatı Çalışma Grubu, tarafların sıkıntılarının tespiti ve çözümü için çalışmalar yapacak. İş güvenliğinde bazı konuları belirleyerek kendimize yol haritası çıkaracağız. İş güvenliği açısından son derece ciddi mevzuatlar, sıkıntılar ve cezalar var. Bizler bu konulara dikkat çekmek, idari kademelerle, şirketlerle, özel sektörle çalışmalar yapmak istiyoruz” dedi.

Mevzuatlar arasında karmaşa olduğunu, birçok kişinin konuyu anlayamadığını savunan Pala, kuralların akılda kalıcı ve uygulanabilir hale getirilmesi gerektiğini belirtti. BKK İş Hayatı Çalışma Grubu Temsilcisi İş Güvenliği Uzmanı Hülya Erdoğan ise, çalışma grubunun faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.
Toplantının sonunda katılımcılar tek tek söz alarak mevzuat ve iş güvenliği konusunda düşüncelerini dile getirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 26.09.2014 | Okunma sayısı:1322

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir