Haberler

'BURSA KENT KONSEYİ'NDE DİL SEFERBERLİĞİ

Font Boyutu

 Bursa Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyeleri, okullarındaki dil eğitimlerine takviye olması hedefiyle haftasonları gerçekleştirilen İngilizce derslerinde bilgilerini tazeliyor.
Kent Konseyi’nin Çocuk Meclisi üyelerine yönelik olarak 5 grupta gerçekleştirilen eğitimlerle, çocuklar İngilizce bilgilerini geliştiriyor. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde her hafta cumartesi günleri yapılan dersler, çocukları hem eğlendiriyor hem de eğitiyor. İlköğretim okuluna devam eden öğrencilerin ücretsiz olarak katıldığı eğitimler, gönüllü eğitmenler Duygu Yargı, Tuğba Dilmaç, Eser Akgüç ve Mine Güllüler tarafından veriliyor. İngilizce eğitiminden, 4, 5, 6, 7 ve 8 sınıfta okuyan toplam 175 öğrenci yararlanıyor.
Bursa Kent Konseyi çatısı altında İngilizce öğrenen çocuklar, okullarda gördükleri dersleri haftasonları pekiştirmenin keyfini çıkarıyor. Derslerinin çok keyifli geçtiğini anlatan öğrenciler, kendilerine bu fırsatı sunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala’ya da teşekkür ettiler.

Tarih: 29.12.2009 | Okunma sayısı:3787

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir