Haberler

BURSA KENT KONSEYİ TÜRKÇE ÖĞRENEN ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

Font Boyutu

9 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

BURSA KENT KONSEYİ TÜRKÇE ÖĞRENEN ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI
— BURSA KENT KONSEYİ YABANCILAR ÇALIŞMA GURUBU, ANKARA ÜNİVERSİTESİ TÖMER BURSA ŞUBESİ’NDE TÜRKİYE TÜRKÇESİ ÖĞRENEN 41 YABANCI ÖĞRENCİ MİSAFİR ETTİ.

BURSA – Bursa’da yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların kente uyum sağlamalarına destek olmayı amaçlayan Bursa Kent Konseyi Yabancılar Çalışma Gurubu, Bursa’da Türkiye Türkçesi öğrenen yabancı öğrencileri ağırladı.

Bursa Kent Konseyi Yabancılar Çalışma Gurubu tarafından organize edilen toplantıya, TÖMER Bursa Şubesi Türkçe Okutmanı Barış Gürakın, Basın Halkla İlişkiler Sorumlusu Mesut Ege Demirtaş ve 41 öğrenci katıldı. Aralarında Afganistan, Kırım, Makedonya, Kırgızistan ve Kazakistan’dan gelen öğrencilerin bulunduğu ziyarette konuşan Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, Bursa Kent Konseyi’nin yapısı ve çalışma alanları hakkında bilgi verirken, öğrencilerin sorularını da yanıtladı. Bursa Kent Konseyi Yabancılar Çalışma Gurubu Temsilcisi Anya Mckee de grubun yaptığı çalışmalar hakkında bir sunum yaptı.
TÖMER Bursa Şubesi Basın Halkla İlişkiler Sorumlusu Mesut Ege Demirtaş ise, TÖMER’in yılda 55 bin öğrenciye eğitim verdiğini anlattı. Şubelerinde 21 ülkeden yaklaşık 300’e yakın öğrencinin Türkçe öğrendiğini ifade eden Demirtaş, 4 farklı dilde eğitim verdiklerini, Bursa Kent Konseyi’ni öğrencilerine tanıtmak ve Yabancılar Çalışma Gurubu ile öğrenciler arasında iletişimi artırmak için geziyi düzenlediklerini söyledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 09.05.2011 | Okunma sayısı:5110

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir