Haberler

Bursa Kent Konseyi TRT Radyo’ya konuk oldu

Font Boyutu

09 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

Bursa Kent Konseyi TRT Radyo’ya konuk oldu
- TRT-TSR Radyo kanalında yayınlanan sırt çantam adlı programda Bursa Kent Konseyi (BKK) ve Engeller Eurodesk İle Aşılır projesi anlatıldı.

BURSA – TRT-TSR Radyo Kanalı’nda yayınlanan Sırt Çantam isimli programda Bursa Kent Konseyi (BKK) ve ‘Engeller Eurodesk İle Aşılır Projesi’ dinleyicilere anlatıldı.

TRT-TSR Radyo Kanalı’nda yayınlanan sivil toplum alanında yapılan çalışmaların anlatıldığı ve Günnur Öztürk’ün yapımcısı olduğu ‘Sırt Çantam’ isimli programa BKK Sivil Toplum Projeler Ofisi ve Gençlik Meclisi Sorumlusu Başak Saygı Şahin konuk oldu. Bursa Kent Konseyi ve ‘Engeller Eurodesk İle Aşılır Projesi’ hakkında bilgiler veren Şahin, gençlerin karar alma mekanizmalarına aktif katılımı için projeler ürettiklerini söyledi. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kent Konseyi´nin gençlik çalışmalarına her zaman destek olduğu ve özgür bir çalışma ortamı sağladığını belirten Şahin, Avrupa fırsatlarından Türkiye’deki gençlerin de yararlanması için yoğun çaba harcarken engelli bireyleri de unutmadıklarını söyledi. BKK Gençlik Meclisi tarafından hayata geçirilen ‘Engeller Eurodesk ile Aşılır’ ile engellilerin bu sürece dahil edilmesinin büyük rol oynadığını anlatan Şahin, “Avrupa fırsatlarının engellilere anlatılması noktasında ilk kez böyle bir proje geliştirildi. Proje kapsamında işaret dili eklentili tanıtıcı video, kabartma alfabesi olan Braille Alfabesi kullanılarak Eurodesk broşürü ve Erasmus + kılavuzu sesli olarak hazırlandı. Hazırladığımız materyalleri ilgili kurum ve kuruluşlara gönderiyoruz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 09.11.2014 | Okunma sayısı:1524

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir