Haberler

Bursa Kent Konseyi şehrin yönetimine katkı sağlıyor

Font Boyutu

24 OCAK 2018

BASIN BÜLTENİ

Bursa Kent Konseyi şehrin yönetimine katkı sağlıyor
-Bursa Kent Konseyi tarafından ‘Nasıl Bir Bursa Görmek İstiyorsunuz?’ başlığı ile düzenlenen ‘Bursa Konuşuyor’ toplantısı sonucunda oluşturulan rapor, Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden oy birliği ile geçti.

BURSA – Yerel karar alma mekanizmalarına kent halkının katılımını sağlamak amacıyla çalışan Bursa Kent Konseyi tarafından düzenlenen ‘Nasıl Bir Bursa Görmek İstiyorsunuz?’ başlıklı Bursa Konuşuyor toplantısı sonucunda 17 başlıkta 144 öneri ve görüşten oluşan rapor Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden geçti.

Bursa Kent Konseyi tarafından ‘Nasıl Bir Bursa Görmek İstiyorsunuz?’ konulu toplantı sonucunda 17 başlıkta 144 öneri ve görüşten oluşan rapor Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden oy birliği ile geçti. Konu ile ilgili açıklama yapan Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, “Geçtiğimiz ay, sivil toplum kuruluşlarından kamu kurumlarının temsilcilerine, muhtarlardan vatandaşlara kadar geniş yelpazede Bursalıların katıldığı ‘Nasıl Bir Bursa Görmek İstiyorsunuz?’ başlıklı Bursa Konuşuyor toplantısı gerçekleştirdik. Toplantı esnasında gerek sözlü gerekse yazılı olarak bizlere ulaştırılan tüm öneri ve görüşleri, 17 başlıkta 144 maddeden oluşan bir rapor haline getirdik. Oluşturduğumuz raporu kanunun bize verdiği yetki ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne gönderilmesi için Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a teslim ettik. Büyükşehir Başkanımız raporun kendileri için bir yol haritası olacağını belirtti. ‘Nasıl Bir Bursa Görmek İstiyorsunuz?’ başlıklı Bursa Konuşuyor toplantısı sonucunda oluşturulan rapor, Ocak ayı Büyükşehir Belediyesi Meclis Meclisi’nden oy birliği ile geçti” dedi.

Kent halkın yönetime katılımının en güzel örneğinin Bursa Kent Konseyi’nde sergilediğini ifade eden Çepni, düzenledikleri ‘Bursa Konuşuyor’ toplantıları sayesinde halkın görüşlerini ilgili kurumlara aktardıklarını vurguladı. 2017’nin Mayıs ayında ‘Bursa’da Alternatif Ulaşım’ konulu toplantı gerçekleştirdiklerini, bu toplantı sonucunda da çıkan maddeleri Büyükşehir Meclisi’ne gönderdiklerini anlatan Çepni, “Bursa halkından gelen talepler doğrultusunda ‘Kentsel Dönüşüm’ ve ‘Kent Kültürü-Kentlilik Bilinci’ konulu Bursa Konuşuyor toplantıları planlayacağız”

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 24.01.2018 | Okunma sayısı:780

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir