Haberler

Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi’nde yoğun mesai

Font Boyutu

13 ARALIK 2017

BASIN BÜLTENİ

Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi’nde yoğun mesai
-Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi düzenlediği tanışma toplantısı ile kadın derneklerin başkanlarını, kamu kurum ve kuruluşların temsilcilerini, mahalle muhtarlarını ve kadın meclisi üyelerini bir araya getirdi.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen tanışma toplantısında bir araya gelen kadın derneklerin başkanları, kamu kurum ve kuruluşların kadın yöneticileri, kadın meclis üyeleri ve kadın mahalle muhtarları, kadınların toplumda daha aktif olması için nelerin yapılabileceğini görüştü.

Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen tanışma toplantısına kadın derneklerin başkanları, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, kadın meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve Kadın Meclisi üyeleri katıldı. Toplantının açılışında konuşan Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Mihrimah Kocabıyık, Bursa’da yaşayan kadınları din, dil, ırk, kültür, sınıf, eğitim ve düşünce farkı gözetmeksizin temsil etmek için kurulan ve sesini demokratik yollarla duyuran bir meclis olduklarını ifade etti. Amaçlarının kadınların ihtiyaç ve sorunlarından yola çıkarak taleplerinin belirlenmesi, bu taleplere göre projeler üretilmesi olduğu söyleyen Kocabıyık, “Ülkemizde ve Bursamızda kadının toplumsal yaşamın içinde üretim, iş, siyaset, kültür, sanat vb. alanlarında söz sahibi olması için elbirliği ile çalışmalı ve projeler üretmeliyiz. Bildiğiniz gibi çalışmalarımızda gönüllülük esasına göre devam etmektedir. 2018 yılı için çalışma takvimi hazırlıyoruz. Farklı alanlarda yeni projelerimiz ve eğitimlerimiz olacak. Sizleri kadın meclisi çalışmalarımıza davet ediyorum. Gelin kadınlara yönelik tüm çalışmalarda el ele kol kola birlikte olalım” dedi.

Toplantıda derneklerin yöneticileri, kadın meclis üyeleri ve muhtarlar tek tek söz alarak görüş ve önerilerini dile getirdiler. Toplantının sonunda bir önceki dönemde Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi yürütme kurulunda görev yapanlara teşekkür plaketi takdim edildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 13.12.2017 | Okunma sayısı:1284

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir