Haberler

BURSA KENT KONSEYİ HEMŞİRELERİN YANINDA

Font Boyutu

 

 
12 Mayıs 2010
 
BASIN BÜLTENİ
 
BURSA KENT KONSEYİ HEMŞİRELERİN YANINDA
-          ‘DÜNYA HEMŞİRELER HAFTASI’ NEDENİYLE BURSA KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ VE TÜRK HEMŞİRELER DERNEĞİ BURSA ŞUBESİ İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENEN PROGRAMDA, HEMŞİRELİK MESLEĞİNİN DEĞERİNE DİKKAT ÇEKİLDİ.
-          BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANI MEHMET SEMİH PALA: “HER ZAMAN HEMŞİRELERİN YANINDAYIZ.”
 
 
BURSA – Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Bursa Kent Konseyi’nin herkese ve her kesime hitap ettiğini belirterek, “Her zaman hemşirelerimizin yanındayız” dedi.
 
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Türk Hemşireler Derneği Bursa Şubesi işbirliğiyle, 12 – 18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘Dünya Hemşireler Haftası’ nedeniyle organize edilen program, Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Sibel Pasin, Bursa Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Kayıhan Pala ile doktorlar ve hemşirelerin katıldığı programda konuşan Bursa Vali Yardımcısı Ziya Güler, sağlıklı yaşamanın insanların temel haklarından biri olduğunu söyledi. Hemşirelerin güç şartlarda çalıştığına işaret eden Güler, “Hemşirelik, yorucu temposuna rağmen onurlu ve gururlu bir meslektir. Hemşireler, insanların sağlığına hizmet etmenin hazzını yaşamaktadır. Sağlık sektöründe görev yapmanın ne kadar özveri istediğini biliyorum. Her zaman insanların sıkıntılı anlarıyla karşı karşıya kalıyorsunuz. Sıcak ilginizi insanlardan eksik etmeyin” dedi.
 
“Hemşireler, insan hayatının sigortası ve destekçisidir”
Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala da konseyin herkese açık bir çalışma modelini benimsediğini belirterek, kadın meclisi öncülüğünde düzenlenen etkinliğin önemine değindi. Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Pala, “Hemşireler, insan hayatının sigortası ve destekçisidir. Bugün de hemşirelik mesleğinin inceliklerini ve en önemli noktaları konuşuluyor. Her düşüncenin samimiyetle ortaya koyulduğu Bursa Kent Konseyi, her zaman hemşirelerin yanındadır ve yanında olmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.
İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Sibel Pasin ve Bursa Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Kayıhan Pala da insan hayatıyla yakından ilgilenen hemşirelerin görevlerini özveriyle yaptıklarına işaret etti.
 
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 12.05.2010 | Okunma sayısı:5464

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir