Haberler

BURSA KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİNDE SEÇİM HEYECANI

Font Boyutu

 Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi 7. Genel Kurulu’nda yapılan seçimde mevcut başkan Başakn Saygı, meclisin oylarını alarak güven tazeledi.
Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen genel kurula, Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, Genel Sekreter Tahsin Bulut ve geleceğin yöneticisi olmaya aday çok sayıda gen katıldı.

“Gençler bizim geleceğimiz”
Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi 7. Genel Kurulu’nun açılış konuşmasını yapan Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, gençlerin bu ülkenin en önemli değeri olduğunu belirtti. Gençlerin sağlıklı yetişmesi için ellerinden gelen bütün çabayı gösterdiklerini ifade eden Pala, “Gençler bir şeyler almak için değil fikirlerini göstermek için buradalar. Onları gelecek nesillere örnek bir biçimde taşımak için her şeyi yapmayı hazırız. Çünkü onlar bizim geleceğimiz” dedi.

“Kötülüklere iyilikle cevap verelim”
Gençlerle sosyal, siyasi ve iş alanındaki tecrübelerinden söz ederek öğütlerde bulunan Pala, “Yaptığınız işlerde her şeyden önemlisi sabırlı olmanız gerekir. Önünüze olumsuz şeyler daima çıkacaktır. Fakat siz sabırlı olup kötülüklere iyilikle cevap verdiğiniz takdirde başarıyı elde edersiniz” dedi.
Bursa Kent Konseyi’nin kapılarının herkese açık olduğunu belirten Pala, Bursa Kent Konseyi’ni bir marka haline getirmeyi hedeflediklerini belirtti. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini anlatan Pala, bugünkü yapılanmasıyla Kent Konseyi’nin Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi.
Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Tahsin Bulut ise, toplum içinde yaşanan bilgi kirliliğinden en çok gençlerin ve çocukların zarar gördüğünü ve bunun önüne geçmek için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Saygı yeniden başkan
Konuşmaların ardından geçen dönem ki Gençlik Meclisi faaliyetlerinin anlatıldığı genel kurulda seçimlere geçildi. Bir önceki dönemde başkanlık yapan Başak Saygı gençlerden aldığı 86 oyla güven tazeledi.
Tekrar seçildiği için mutlu olduğunu söyleyen Saygı, geçmiş dönemde yapılan çalışmalara yenilerini ekleyerek gençlerle kente ve ülkeye fayda sağlamaya gayret göstereceklerini sözlerine ekledi.
Genel Kurul sonunda Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu şu isimlerden oluştu:

Başkan: Başak Saygı
Yürütme Kurulu Listesi
1. Serpil TEMEL
2. Murat BAŞLAR
3. İpek Özge DOYURAN
4. Hande ERDEM
5. Furkan ÖKSÜZ
6. Meriç KARANCI
7. Levent YILMAZ
8. Hakan DARILMAZLAR

Tarih: 28.12.2009 | Okunma sayısı:6139

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir