Haberler

BURSA KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ ‘EN İYİ GENÇLİK MECLİSİ’ ADAYI

Font Boyutu


14 MAYIS 2010

BASIN BÜLTENİ

BURSA KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ ‘EN İYİ GENÇLİK MECLİSİ’ ADAYI
- ULUSAL GENÇLİK PARLAMENTOSU’NUN 17- 20 MAYIS TARİHLERİNDE ANKARA’DA DÜZENLENECEK 5. GENEL KURULU’NA KATILACAK OLAN BURSA KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ, “TÜRKİYE’NİN EN İYİ GENÇLİK MECLİSİ ÖDÜLÜNE” ADAY OLACAK.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi, bu yıl 5. düzenlenen Ulusal Gençlik Parlamentosu’na (UGP) katılarak, Türkiye’nin En İyi Gençlik Meclisi Ödülü’ne aday olacak.
Ankara’da her yıl 17 – 20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen ve 81 ilçe ile ilçelerden 300’ün üzerinde gençlik meclisi temsilcisinin katıldığı Ulusal Gençlik Parlamentosu’nda, Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi’ni, UGP delegeleri olan Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Başak Saygı ile Murat Başlar ve Şükrü Kılık temsil edecek.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Gençlik Meclisi üyelerinin Ankara yolculuğu öncesi yaptığı açıklamada, Bursa Kent Konseyi’nin yapılanması, demokratik oluşumu ve faaliyetleriyle Türkiye’ye örnek bir platform haline geldiğini söyledi. Bursa Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan gençlik meclisinin de diğer gençlik meclislerine örnek olacak çalışmalara imza attığına işaret eden Pala, “Gençlik Meclisi üyelerimiz bu kez de Türkiye’nin En İyi Gençlik Meclisi ödülünü almak için UGP’de yarışacak. Gençlerimiz Ankara’ya hazırlıklı gidiyorlar. Türkiye’nin en iyi gençlik meclisi ünvanını alarak Bursa’ya döneceklerine inanıyorum. Ayrıca 19 Mayıs’ta Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin üyeleri de bir otobüsle Bursa’ya destek için Ankara’ya gidecek. Gençlik meclisi üyelerimiz Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi ile Anıtkabir’i ziyaret edecekler” diye konuştu.

“Gençlerimiz ödülü hak ediyor”
Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Tahsin Bulut da Gençlik Meclisi üyelerinin uzun zamandır yerelde ve ulusal alanda önemli çalışmalara imza attığını belirtti. Bu ödülü en çok hak eden meclisin Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi olduğunu ifade eden Bulut, bugüne kadar teşvik amacıyla ödülün farklı illere verildiğini ancak bu yıl ödülün sahibinin Bursalı gençler olacağına inandığını belirtti.
Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Başak Saygı ise bu ödül için çok uzun zamandır hazırlandıklarını ve Türkiye’nin En İyi Gençlik Meclisi ünvanını Bursa’ya kazandırmak istediklerini sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 14.05.2010 | Okunma sayısı:5564

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir