Haberler

Bursa Kent Konseyi Brüksel’deki ‘Eurodesk Temas Noktaları Semineri’nde

Font Boyutu

24 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

BURSA KENT KONSEYİ BRÜKSEL’DEKİ ‘EURODESK TEMAS NOKTALARI SEMİNERİ’NDE
- AVRUPA’YI KAPSAYAN "TİME TO MOVE (HAREKET ZAMANI)" KAMPANYASI KAPSAMINDA 14-15 EKİM TARİHLERİNDE BRÜKSEL´DE YAPILAN EURODESK TEMAS NOKTALARI SEMİNERİNE, BKK DE KATILDI.

BURSA – Bursa Kent Konseyi (BKK), Avrupa çapında yürütülen "Time to Move (Hareket Zamanı)" kampanyası kapsamında Brüksel’de düzenlenen ‘Eurodesk Temas Noktaları Semineri’ne katıldı.

Avrupa’yı kapsayan "Time to Move (Hareket Zamanı)" kampanyası kapsamında 14-15 Ekim tarihlerinde Brüksel´de yapılan Eurodesk Temas Noktaları seminerine, BKK de katıldı. 15 ülkeden 40 temsilcinin katıldığı seminerde, BKK’yi Projeler ve Sivil Toplum Geliştirme ofisi sorumlusu Başak Saygı Şahin temsil etti. Gençlik istihdamı ana temasıyla yapılan seminerde, temas noktaları tarafından gençlik istihdamı alanındaki iyi uygulamalar paylaşıldı. AB Gençlik Ajansı ve Genç İşsizliği hakkında yuvarlak masa toplantısının da yapıldığı programın bir başka oturumunda ise temas noktaları arasında işbirliğini geliştirme atölye çalışması düzenlendi.
Seminerin ikinci gününde Eurodesk merkez ofisi tarafından Eurodesk Ağı´nın genel değerlendirmesi ve gelecek dönem için planlanan yenilikler anlatıldı. Programda, Avrupa Gençlik Portalı´nın genel durumunun konulduğu oturum, aynı konunun geliştirilmesi hakkında atölye çalışması yapıldı. Seminerin son oturumunda ise Eurodesk temas noktalarına ve ulusal koordinatörlüklere yönelik oryantasyon niteliğinde planlanan eğitim kursu anlatıldı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 25.10.2014 | Okunma sayısı:1331

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir