Haberler

Bursa ipeği fuarın gözdesi

Font Boyutu

 05 EKİM 2017

BASIN BÜLTENİ

BURSA İPEĞİ FUARIN GÖZDESİ
- İSTANBUL HALI İHRACATÇILARI BİRLİĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN İSTANBUL HALI HAFTASI’NDA YERİNİ ALAN UMURBEY İPEK ÜRETİM VE TASARIM MERKEZİ’NİN STANDI KATILIMCILARIN BÜYÜK İLGİSİNİ ÇEKTİ.

BURSA - İstanbul Halı İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen İstanbul Halı Haftası’nda yerini alan Umurbey İpek Üretim ve Tasarım Merkezi’nin standı katılımcıların büyük ilgisini çekti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı tarafından koordine edilen Bursa İpeği Yeniden Hayat Bulacak projesi kapsamında Orhaneli, Keles, Harmancık, Büyükorhan ve İnegöl ilçelerinde üretilen ipek halılar uluslararası halı ticareti yapan iş adamları tarafından büyük ilgi gördü. 1 santimetrekaresinde 100 düğüm bulunan ve Bursa desenleriyle muhtelif ölçülerde üretilen ipek halılar Bursa Kültür AŞ tarafından oluşturulan ipekhane etiketiyle iç ve dış piyasada yerini bulurken aynı zamanda da düzenlenen ulusal ve uluslararası fuarlarda da alıcı buluyor.

İstanbul Halı İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen İstanbul Halı Haftası’nda yerini alan Umurbey İpek Üretim ve Tasarım Merkezi, fuara gelen ziyaretçilere proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, ürün teşhiri konusunda da tepme mancınık ile ipek çekimi, devdah ile ipek bükümü ve ipek halı dokuma hakkında canlı anlatımlar yaptı.

Bursa’nın kültürel değerini özel eserlerle daha da artıran Büyükşehir Belediyesi, Dr. İsmail Şeker’in ‘İpek Böceğinin Yaşam Öyküsü’, Prof. Dr. Cafer Çiftçi’nin ‘Bursa´da İpekçilik’ ve Prof. Dr. Hülya Tezcan’ın ‘Bursa´nın İpeklisi’ eserlerini düzenlenen halı fuarında da tanıtma şansı buldu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 05.10.2017 | Okunma sayısı:1576

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir