Haberler

BURSA İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA MODELİ OLUŞTURULUYOR

Font Boyutu

03 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

BURSA İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA MODELİ OLUŞTURULUYOR
- BURSA KENT KONSEYİ SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA ÇALIŞMA GRUBU DAĞ YÖRESİNDE ÇALIŞMAYA BAŞLADI.
BURSA – Bursa Kent Konseyi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sürdürülebilir Kalkınma Çalışma Grubu, Bursa için sürdürülebilir kalkınma modeli oluşturulmasını hedefliyor.
9-10 Temmuz 2011 tarihlerinde Türkiye Kömür İşletmeleri Keles Tesisleri’nde “Dağ Yöresi Kalkınma Çalıştayı” düzenleyeceklerini ifade eden Sürdürülebilir Kalkınma Çalışma Grubu Temsilcisi Dr. Müh. Mustafa Uysal, TOSYÖV Bursa Şubesi’nin desteklediği çalıştaya ülkenin çeşitli üniversitelerinden akademisyenler ile birlikte Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi akademisyenleri ile bölgenin sivil toplum güçlerinin katılacağını söyledi. Çalışma grubunun misyon ve vizyon tanımlarından sonra yol haritasını da hazırladıklarını belirten Dr. Uysal, ilk projelerini KOBİ’ler ile gerçekleştireceklerini ve bundan sonraki programlarının da dağ yöresinin sürdürülebilir kalkınmasına yönelik olacağını belirtti. Ayrıca Uysal bu çalıştayların seri olarak Yenişehir, İznik, Karacabey gibi gelişmekte olan ilçeleride kapsayacağını belirterek “Şehrimizde gerçekleştireceğimiz bu örnek çalışma ile Bursa’nın geleceğe dönük Sürdürülebilir Kalkınma Modelini çıkarmak istiyoruz. Benzer modelleri çevre iller ve ülkemiz için de yapabileceğimize inanıyoruz” dedi.
Çalıştayın Bursa’nın gelişmesine çok önemli ışık tutacağını vurgulayan Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, çalıştay sonrasında elde edilen çıktıların rapor halinde yayınlanacağını belirtti.
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 03.07.2011 | Okunma sayısı:4333

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir