Haberler

Bursa için güç birliği

Font Boyutu

 11 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

BURSA İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ

-          ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI İDRİS GÜLLÜCE, YENİ DÖNEMDE BURSA’YI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’YLE EL ELE BİRLİKTE DÖNÜŞTÜRECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA - Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, yeni dönemde Bursa’yı Büyükşehir Belediyesi’yle el ele birlikte dönüştüreceklerini söyledi.

Bakan Güllüce, Bursa ziyaretleri kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret etti. Heykel’deki tarihi başkanlık binasında gerçekleşen ziyarete; Bursa Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, AK Parti Bursa milletvekilleri Mustafa Öztürk ve Bedrettin Yıldırım da katıldı.

El ele, birlikte…

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Bursa’nın en büyük şansının Vali Münir Karaloğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe olduğunu söyledi. Vali Karaloğlu’nun yerel yönetimlerden gelen merkezi bir idareci, Başkan Altepe’nin de şehrin imkan ve değerlerini iyi bilen bir Bursa sevdalısı olduğunu belirten Bakan Güllüce, “Bursa’da bakanlığımız, valiliğimiz ve belediye başkanlığımız olarak el ele vereceğiz ve inşallah çok güzel şeyler yapacağız. Bursa’nın yeşil, cennet gibi güzel sıfatları var. Şehri kirletmeden, doğayı yok etmeden işimize bakacağız” dedi.

En fazla harcama kamulaştırmaya

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, yaşanabilir, sağlıklı, güçlü bir Bursa için çalıştıklarını söyledi. En yüksek harcamayı ulaşım ve kamulaştırmaya ayırdıklarını, her gün en az 1 bina yıkarak yollar, yeşil alanlar ve spor tesisleri oluşturduklarını söyleyen Başkan Altepe, “En çok yaptığımız iş kamulaştırma. Bursa’nın tekrar yeşil kimliğini kazanması, yollarımızın ve semtlerimizin daha yaşanabilir bir hal alması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Çevreci çocuklardan çiçek

Bakan Güllüce, Büyükşehir Belediye binasına gelişinde Başkan Recep Altepe tarafından kapıda karşılandı. Belediye bünyesinde faaliyet gösteren çevreci çocuklar, Bakan Güllüce’ye bina girişinde çiçek takdim etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, görüşme sonrasında Bakan Güllüce’ye belediye binasını gezdirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ  

Tarih: 11.10.2014 | Okunma sayısı:2852

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu