Haberler

BURSA İÇİN EL ELE

Font Boyutu

 02 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

BURSA İÇİN EL ELE
- ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, BURSA KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ’Nİ ZİYARET EDEREK BURSA İÇİN İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISINDA BULUNDU.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Uludağ Üniversitesi Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulu üyelerini ağırladı.

Gençlerin kentsel kimlik ve aidiyet bilincini geliştirmek için faaliyetlerini sürdüren Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Uludağ Üniversitesi Öğrenci Konseyi’ni ağırladı. Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Hakan Darılmazlar ile UÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Lütfi Örs’ün hazır bulunduğu ziyarette Bursa için işbirliği kararı alındı. Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Hakan Darılmazlar, 50 bini aşan öğrenci nüfusu ile Uludağ Üniversitesi’nin Bursa’nın en önemli dinamikleri arasında yer aldığını söyledi. Gençlik Meclisi bünyesinde birçok Uludağ Üniversitesi öğrencisi olduğunu hatırlatan Darılmazlar, “Bu sebepten dolayı üniversite öğrencilerinin sorunlarını yakından takip edebiliyoruz. Yerel yönetimlerle öğrenciler arasında bir köprü vazifesi görerek sorunlarını aktarmaya çalışıyoruz. Görükle’de yaşayan öğrenciler kentle bütünleşemiyor ve entegre olamıyor. Bu sorunun ortadan kalkması için Öğrenci Konseyi’yle işbirliği gerçekleştireceğiz” dedi.

“Türkiye’nin ilk engelli Öğrenci Konseyi Başkanı”
Uludağ Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Lütfi Örs, Türkiye’nin ilk engelli Öğrenci Konseyi Başkanı olduğunu söyledi. Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi çalışmalarının Bursa için önemli olduğunu vurgulayan Örs, gerçekleştirilecek işbirliği sayesinde seslerinin daha çok çıkacağını ifade etti. Örs, “Öğrenci Konseyi olarak öğrencilerin sorunlarını, görüş ve düşüncelerini başta Rektörlük olmak üzere Üniversite yönetim organlarına iletmek en başlıca görevlerimiz arasında geliyor. Diğer sorunları ise Gençlik Meclisi sayesinde yerel yönetimlere ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 02.01.2013 | Okunma sayısı:3448

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir