Haberler

Bursa için durmak yok yola devam

Font Boyutu

26 EKİM 2013

BASIN BÜLTENİ

“Bursa için durmak yok yola devam”
- Başkan Altepe yeniden Büyükşehir’e talip
- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 5 yıldır başarıyla sürdürdüğü hizmetlerini daha da ileriyle taşımak ve Bursa’daki değişimi devam ettirmek amacıyla 2. dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvuru dosyasını teslim etti.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Çok sevdiğimiz Bursa’ya hizmetin en iyisini vermeye devam etmek istiyoruz” dedi.
- Başkan Altepe: “Kentin gelişimi, kalkınması ve dönüşümü için bir fırsatı yakaladık. Bu değişimi sürdürmek ve istikrar için göreve yeniden talibiz.”
- Başkan Altepe: “Bursa için heyecan duyuyoruz. Altının değerini sarraf bilir deyip bizler de en güzel şekilde uyguladık. Yaptıklarını yeterli görmeyen, örnek, şeffaf, katılımcı ve uyumlu yönetim olmaya gayret ettik.”
- Başkan Altepe: “Bursa olarak şu anda Avrupa’nın birçok şehrinden daha ileri durumdayız.”
- Başkan Altepe: “Hazırız, konulara hakimiz, yeni dönemde insan odaklı hizmetler artarak devam edecek. Bursa’da istikrar yaşanacak.”
- Başkan Altepe; “Büyük ustamızın, Başbakan’ımızın dediği gibi, bu dava millete hizmet davasıdır. Sonunda kazanan Bursa olacak. Bursa, bu dönemde de konuşulmaya devam edecek” diye konuştu.
- Başkan Altepe: “Bursa için durmak yok yola devam. Herşey Bursa ve Bursalılar için.”

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için başvurusunu yaptı.

Bursa’ya hizmete gönül verdiğini anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, aday adaylığı dosyasını AK Parti Bursa İl Başkanlığı’na teslim etti. Başkan Altepe, basın toplantısı ile gerçekleştirilen adaylık açıklamasının yapıldığı salona ‘Büyük Başkan’ tezahüratları ve alkışlar arasında geldi. AK Parti İl Başkanvekili Cemalettin Torun’un açılış konuşmasını yaptığı toplantıya, partililerin ve Başkan Altepe’yi destekleyenlerin ilgisi yoğundu. Yerel seçimlerle ilgili olarak partiye başvuruların yoğun şekilde yapıldığını söyleyen Torun, gelecek günlerde Bursa Büyükşehir Belediyesi için gösterilecek başkan adayının tüm partililerce destekleneceğini ve bu sayede AK Parti’nin seçime Bursa’da güçlü bir şekilde gireceğini belirtti.
Torun’un açıklamasının ardından Bursa’ya hizmet etmeye gönül verdiğini ifade ederek sözlerine başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 30 yıllık siyasi kariyerinde 20 yılı Büyükşehir Belediyesi Meclisi bünyesinde tamamladığını hatırlattı. Bursa’da son yıllarda yaşanan gelişim ve değişimden örnekler veren Başkan Altepe, “2014 yılı yerel seçimleri şimdiden ülkemiz, kentimiz, insanımız ve partimiz için hayırlı olsun. Burada 1,5 yıldır dillendirdiğimiz, her zaman da ifade ettiğimiz Bursa’ya hizmete devam etme isteğimizi resmi olarak belirtiyoruz. Parti teşkilatımız, genel merkezimiz ve Başbakan’ımız uygun gördüğü takdirde Bursa için hizmete devam etmek istiyoruz” dedi.

“Başvuruyu temayül öncesi yapmamız söylendi”
Başvuruyu gelecek hafta yapmayı planladığını ancak dün Ankara’da yapılan görüşmenin ardından yarınki temayül öncesi adaylığını açıklamaya karar verdiğini belirten Başkan Altepe, “Genel merkezimizden büyüklerimizin bildirisi üzerine yarın temayüller yapılacak. Yerel yönetimle ilgili “Büyükşehir Belediye Başkanı olarak temayülden önce başvuru yaparsanız daha şık olur” dediler. Arkadaşlarımız dün dosyayı aldılar, bugün başvuruyu yapıyoruz. Esasında sadece il başkanımızın odasına gelip başvurumuzu verecektik. Bundan dolayı dostlarımıza bilgi vermedik. Devam eden belediye başkanlığı görevim nedeniyle bu şekilde uygun olurdu. Ancak, biz genel bir duyuru yapmadığımız ve bu konuda mesaj çekmediğimiz halde, sadece basına bildirmemize rağmen arkadaşlarımız birbirlerine haber vererek bu güzel tabloyu oluşturdular. Yurtdışından dahi destek için buraya gelenler oldu. Kendim, ailem ve tüm dostlarıma şükranlarımı arz ediyorum” diye konuştu.

“Altyapımıza güveniyoruz, hizmete talibiz”
Başkan Altepe, Bursa’ya vizyon katan önemli hizmetlerden örnekler verdiği konuşmasında, “Çok sevdiğimiz Bursa’ya hizmetin en iyisini vermeye devam etmek istiyoruz. Her ortamda da her şeyin en güzelinin Bursa’ya yakışır olduğunu düşünüyoruz. Bugüne dek ilçe ve büyükşehirdeki hizmetlerimize yeni halkalar ilave etmek için bu göreve tekrar talip olduk. 30 yılı aşan siyasi ve 20 yılı aşan da belediye tecrübelerimizle bu altyapıya güvenerek hizmetlerimize devam etmek istiyoruz. Bu tecrübeler ışığında 2004’te Osmangazi Belediye Başkanlığı’na seçildik. Osmangazi, o dönemde Türkiye’de ses getirmiş, büyükşehir belediyelerinden çok daha fazla gündeme gelmişti. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi’ne geçtik. Bu 5 yıl da Bursa’da önemli çalışmalar yaptık. Aynı göreve bir 5 yıl daha talip oluyoruz. Kentin gelişimi kalkınması ve dönüşümü için bir fırsatı yakaladık. Bu değişimi sürdürmek ve istikrar için göreve yeniden talibiz” şeklinde konuştu.

“Örnek, şeffaf, katılımcı yönetim”
Büyükşehir Belediyesi’nin hizmette sınır tanımadığını ifade eden Başkan Altepe, sahilinden, dağına, teleferiğinden stadyumuna kadar her alanda hizmetlerin gerçekleştirildiğini belirterek şunları söyledi:
“Bursa’da tüm sorumluluk ve yetkilere talip oluyoruz. Uludağ’ın, külliyelerin, çevre yetkilerinin bize verilmesini istedik. Bursa için heyecan duyuyoruz. Altının değerini sarraf bilir deyip bizler de en güzel şekilde uyguladık. Yaptıklarını yeterli görmeyen, örnek, şeffaf, katılımcı ve uyumlu yönetim olmaya gayret ettik. Kentin tüm rantını kente bırakma konusunda hassasiyet gösterdik. Bursa’yı dünya, kalite, sağlıklı ve yaşanabilir kent yapma gayretinde olduk. Bursa, 25 dalda dünyaya örnek oldu. Bursa’yı üst noktaya taşıma konusunda önemli bir performans ortaya koyduk. Bursa’nın demir ağlarla örüleceğini açıkladık. Raylı sistemlerde en önemli merkez yapacağız dedik. Tüm dönemde yapılandan fazla raylı sistem yapıldı. Bursa, bundan sonra dünyanın gözdesi olacak. Dünyada 6. ülke olarak bu kapsama girdik zaten. Kentte ray yokken raylı sistemin merkezi Bursa oldu. Bursa’da artık raylı sistemlerde liderlik var. Spor kenti olacağız demiştik. En büyük İstanbul’dan daha fazla spor yatırımı yaptık. Bursa’nın turizmine yönelik yatırımlar yaptık. Bursa’da restore edilmedik tarihi eser kalmadı.”

“Bursa Avrupa şehirleriyle yarışıyor”
Başkan Altepe, Bursa’ya marka eser ve anıtsal yapılar kazandırdıklarını da hatırlatarak, “Büyükşehir Belediye binasından, bilim merkezine, stadyuma, tramvay hatlarına, yol ve köprü inşaatlarından gemilere, deniz uçağından teleferiğe, Bursa çarşılarının yenilenmesine kadar her alanda çalıştık. UNESCO’ya örnek olduk. Meydanlar ve dere yatırımlarıyla Bursa, Avrupa kenti oldu. Biz Avrupa şehirleriyle yarışıyoruz. Bursa olarak şu anda Avrupa’nın birçok şehrinden daha ileri durumdayız. Her sektör için ayrı vizyon çizdik. Bursa’nın dünyada üretim şehri olduğunu, ilk defa yerli aracı üreten bir şehir olduğunu ortaya koyduk. Arkasından diğer ilkleri sanayimiz üreterek devam edecek. Bu sadece yerel yönetim değil, Türkiye ekonomisi içinde devrim oldu. Büyükşehir’de 5 yılda yaptığımız hizmetlerle 20 yılda yapılan hizmetlerden fazlasını gerçekleştirdik. Kaynakları üretip en güzel şekilde yerinde kullandık. Bu güzel tabloyu oluşturan tüm dostlarımıza, Başbakan’ımıza, bakanlarımıza, arkadaşlarıma ve basın mensuplarına teşekkürlerimi arz ediyorum. Hazırız, konulara hakimiz, yeni dönemde insan odaklı hizmetler artarak devam edecek. Bursa’da istikrar yaşanacak. Bursa’da mutlaka en az iki dönem belediye başkanlığı yapılması gerektiğini eski başkanlarımız da söylüyor. Büyük ustamızın, Başbakan’ın dediği gibi, bu dava millete hizmet davasıdır. Sonunda kazanan Bursa olacak. Bursa, bu dönemde de konuşulmaya devam edecek. Geçtiğimiz dönemde en çok konuşulan şehir Bursa oldu. Proje ve vizyonuyla Bursa, her konuda öncü durumda. Yeni dönemde de bu devam edecek. Bu konuda gerekli aşamalar kaydedildikten sonra işbaşına geldiğimiz zaman durmak yok yola devam. Herşey Bursa ve Bursalılar için” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe’nin eşi Hüsniye Altepe ile katıldığı toplantıya; AK Parti eski İl başkanlarından Cafer Yıldız ve Nagip Vardar ile partililer, BTSO üyeleri, sanayici ve işadamları dernekleri üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve hemşehri dernekleri temsilcileri ile muhtarlar ve vatandaşlar yoğun ilgi göstererek Altepe’ye destek verdi. Başkan Altepe, konuşmasının ardından adaylık başvuru dosyasını Cemalettin Torun’a takdim etti. Adaylığını açıklayan Başkan Altepe, yoğun ilgi ve tebriklerle karşılaştı. Öte yandan AK Parti İl Başkanlığı binasına sığmayan yüzlerce vatandaş parti binasının önünde Başkan Altepe’ye slogan atarak destek verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 26.10.2013 | Okunma sayısı:4210

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu