Haberler

BURSA 'GENÇLİK OLİMPİYATLARI'NA HAZIRLANACAK

Font Boyutu

Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Okan Gültekin ile Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GÜMTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Haluk Beceren, Tarihi Belediye Binası’nda ziyaret ettikleri Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye ‘Avrupa Gençlik Olimpiyatları’ konulu bir sunum yaptılar.

 

Bursalılara destek çağrısı

Proje hakkında bilgi veren Dr. Okan Gültekin, 2015 yılında yapılması planlanan müsabakalara çok önem verdiklerini söyledi. 2011 yılındaki yaz olimpiyatlarının Trabzon’da yapılacağını belirten Gültekin, “Bursa’da kayak sporunu yaygınlaştırmak, Bursa’ya ve Uludağ’a yeni kayak alanlarının kazandırılmasını sağlamak ve kayak sporuna ilgi duyanları teşvik etmek amacıyla 2015 yılında ‘Avrupa Gençlik Kış Olimpiyatları’nın Bursa’da Uludağ’da yapılmasını arzu ediyoruz. Kapasitemize güveniyor ve bu çalışmayı üstlenmek istiyoruz. Kentimizin de böyle bir organizasyona ev sahipliği yapabileceğine inanıyoruz” diye konuştu. 2015 yılı Şubat ayının sonlarında yapılması planlanan olimpiyatlarla ilgili olarak 2010 yılı Temmuz ayına kadar Milli Olimpiyat Komitesi’ne başvuruda bulunmak gerektiğini hatırlatan Gültekin, Bursalıların da projeye destek vermesini istedi. Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin bu olimpiyatlara ciddi önem verdiğini özellikle vurgulayan Gültekin, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin 2011’de Trabzon’un düzenleyeceği yaz oyunlarına Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Jacques Rogge’un da bizzat katılacağını sözlerine ekledi. GÜMTOB Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Beceren de Bursa’nın gençlik olimpiyatlarını düzenlemek için gereken altyapıya sahip olduğunu belirterek, Bursa’da ve Uludağ’da varolan tesislere ilaveler yapılarak organizasyonun çok rahatlıkla gerçekleştirilebileceğine inandığını söyledi.

 

Başkan Altepe’den destek

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın kalkınması için turizme önem verilmesi gerektiğinin altını çizerek, ‘Avrupa Gençlik Kış Olimpiyatları’nın Bursa’da yapılmasını destekleyeceklerini söyledi. Başkan Altepe, “Uludağ, bizim en büyük değerlerimizden biri. Bu bölgeyi atıl vaziyetten kurtarıp sadece Bursa’nın değil Türkiye’nin cazibe merkezi haline için gereken çalışmaları yapacağız. Uludağ’ı canlandıracak tüm girişimlerin bizler için önemi büyüktür. Bu proje de kayak sporunu ayağa kaldıracak bir çalışma. Bu tür projelerin üzerinde durulması gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

Tarih: 08.09.2009 | Okunma sayısı:5752

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir