Haberler

Bursa fark atıyor

Font Boyutu

22 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

Bursa fark atıyor
- Başkan Altepe’ye çarşı esnafından destek
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa çarşılarının Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla cazibe kazandığını söyledi.
- Başkan Altepe, çarşıya değer katacak çalışmaların devam ettiğini belirterek, bu değişime esnafın da katkı koyması gerektiğini söyledi.
- Başkan Altepe; “Bursa’nın değerini biz biliyoruz. Gelecek daha güzel olacak” dedi.
- Başkan Altepe: “Bursa her alanda olduğu gibi çarşılarıyla da fark atıyor.”
- Başkan Altepe: “Çarşımız altın dönemini yaşıyor.”

BURSA – Bursa’da kentin en önemli değerlerinden olan çarşıya büyük özen gösteren Büyükşehir Belediyesi, hizmetleriyle Kapalı Alt Çarşı esnafının da yüzünü güldürdü.

Ertuğrulbey Meydan Kafe’de düzenlenen toplantıda esnafla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa çarşılarının kentin gözbebeği olduğunu söyledi.
Başkan Altepe, Bursa’da yapılan çalışmalarla ecdad yadigarı olan çarşının daha da değer kazandığını belirterek, “Çarşımız altın dönemini yaşıyor. 1970’li yıllardan beri çarşının içinden gelen biri, şu anda belediye başkanı. Bu durum, çarşı esnafı için önemli bir şans. Yerel yönetimler olarak bizlere düşen görev, çarşımızı güçlendirmek ve Bursa’mıza eserler kazandırmaktır. Kentin çarşısı yenilenirse Bursa yenilenir. Bu hedefle çarşımızdaki tüm eksikleri gideriyoruz” şeklinde konuştu.

“Bursa, Avrupa ile yarışıyor”
Çarşının bugün şantiye görünümünde olduğuna işaret eden Başkan Altepe, “Çarşımız, tüm Bursa’ya değer katacak. Gelişme devam edecek. Bursa’yı fetheden Orhan Gazi’nin kurduğu çarşı, örnek olmaya devam edecek” dedi.
Bursa’da ecdad hatırası eserlerin öne çıkarılarak, Kapalı çarşı ve Hanlar Bölgesi’nin UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınması yönündeki çalışmaların gerçekleştirildiğini hatırlatan Altepe, “Bizler, bu konuda heyecanlıyız. Çarşılarımız Türkiye’ye ve dünyaya örnek oldu. Bursa olarak artık Avrupa ile yarışıyoruz. Daha iyi olmak için çalışıyoruz” diye konuştu.
Çarşıda ve tarihi eserlerle ilgili yapılan çalışmalarla kentte iz bırakmayı hedeflediğini söyleyen Başkan Altepe, çarşının en güzel şekilde geleceğe taşınmasını istediğini sözlerine ekledi.

“Esnaf da çarşı için katkı koymalı”
Bursa’yı parlak bir geleceğin beklediğini belirten Başkan Altepe, “Bursa, her alanda olduğu gibi çarşılarıyla da dikkat çekiyor. Bursa’nın ekonomiye katkısı, dünya çapında bir ticaret merkezi ve marka bir kent olması noktasında emin adımlar atılıyor. Birlikte en iyi ve en doğru çalışmaları yaparsak kentin gelişmesi daha mümkün olur. Bursa fark atıyor. Esnafın da bu konuda üzerine düşen katkıyı sağlaması gerekiyor. Bizler kendimizin rakibiyiz. Gerekeni yapıyoruz. Ancak bu sayede çarşı cazibesine cazibe katacak. Bursa’nın değerini biz biliyoruz. Gelecek daha güzel olacak” şeklinde konuştu.

Çarşı esnafı Altepe’nin yanında
Bursa Kapalı Alt Çarşı Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Tüccaroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin çarşı esnafının tüm ihtiyacını karşıladığını söyleyerek, Altepe’ye teşekkür etti. Başkan Altepe’ye bundan sonraki çalışmalarında da başarılar dileyen Tüccaroğlu, “Başkanımızın özverili çalışmalarıyla Bursa’nın çehresi değişiyor” dedi.
Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Bahri Şarlı da “Esnafa hizmet etmek, Bursa’ya ve Türkiye’ye hizmet etmek demektir” diyerek hizmetlerinden dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

“Büyükşehir tarihinin en başarılı dönemi”
BESOB Başkanı Arif Tak ise Başkan Altepe’nin esnafın sorunlarına her zaman titizlikle yaklaştığını belirterek, “Bursa genelinde çok büyük hizmetler yapılıyor. Esnaf ve sanatkarlar olarak Başkan Altepe’yi çok başarılı buluyoruz. Bursa, yaklaşık 25 yıldır Büyükşehir, ancak bu dönemi en başarılı dönem olarak görüyoruz. Bursa’da yapılan hizmetlerle herkes rahat ve huzurlu yaşayacak. Bizler de Bursa’nın ve milletin kazanması için Başkan Altepe’nin yanındayız” diyerek Altepe’ye destek verdi.
Konuşmaların ardından hizmetlerinden dolayı Tüccaroğlu’nun teşekkür hediyesi verdiği Başkan Altepe, Kapalı Alt Çarşı’yı ziyaret ederek, esnafla sohbet etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 22.11.2013 | Okunma sayısı:3258

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu