Haberler

Bursa estetikle buluşuyor

Font Boyutu

18 EYLÜL 2017

BASIN BÜLTENİ

BURSA ESTETİKLE BULUŞUYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ATATÜRK, ALTIPARMAK, İNÖNÜ VE CUMHURİYET CADDELERİ İLE OVAAKÇA VE MEHMET AKİF MAHALLESİ’NDEKİ CEPHE SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMALARININ ARDINDAN ANKARA YOLU ÜZERİNDEKİ ÇALIŞMALARI DA HIZLA SÜRDÜRÜYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ‘KALİTE KENTİ’ HEDEFİ DOĞRULTUSUNDA ÖZELLİKLE ANA ARTERLERDEKİ TÜM KÖTÜ GÖRÜNTÜLERİ KALDIRIP, KENTE DAHA ESTETİK BİR İMAJ KAZANDIRMAYI AMAÇLADIKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, Atatürk, Altıparmak, İnönü ve Cumhuriyet Caddeleri ile Ovaakça ve Mehmet Akif Mahallesi’ndeki cephe sağlıklaştırma çalışmalarının ardından Ankara yolu üzerindeki çalışmaları da hızla sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘kalite kenti’ hedefi doğrultusunda özellikle ana arterlerdeki tüm kötü görüntüleri kaldırıp, kente daha estetik bir imaj kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.

Atatürk Caddesi ile başlayıp, Cumhuriyet Caddesi, Altıparmak Caddesi, İnönü Caddesi, Ovaakça, Mehmet Akif Mahallesi ve T2 hattına cepheli Gençosman’daki binalarda cephe sağlıklaştırma çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın Ankara istikametinden girişini de estetik bir görüntüye kavuşturuyor. Daha önce yeni belediye binası yanındaki Ankara yoluna cepheli binalarda cephe sağlıklaştırma çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, Gökdere’nin doğusunda kalan binalarda da cephe sağlıklaştırma çalışmalarını hızla sürdürüyor. Yapılan çalışma ile bina cepheleri daha sağlıklı bir görüntüye kavuşturulurken, dış cephedeki klima ve bağlantı elemanları da ahşap malzemelerle gizlenerek, görüntü kirliliği tamamen ortadan kaldırılıyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, daha önce yaptıkları uygulamaların, lokal olarak bulundukları bölgelere, genel olarak ise Bursa’ya değer kattığını söyledi. ‘Marka Kent’ Bursa hedefine emin adımlarla ilerlediklerini dile getiren Başkan Altepe, “Bursa her alanda olduğu gibi mevcut yapı stoğu ile de kabuk değiştiriyor. Çarşılarda başlattığımız cephe sağlıklaştırma çalışmaları şimdi tüm ana arterlere yayıldı. Kent girişlerinde bulunan binalardaki çirkin görüntüler bir bir ortadan kaldırılıyor” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 18.09.2017 | Okunma sayısı:2223

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu