Haberler

Bursa estetikle buluşuyor

Font Boyutu

 04 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

BURSA ESTETİKLE BULUŞUYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN GEÇTİĞİMİZ DÖNEM YENİLENEN ANKARA YOLU ÜZERİNDEKİ KÖPRÜLER, ESTETİK KORKULUKLARI VE AYDINLATMA ÇALIŞMALARI İLE YOLDAN GEÇENLERE GÖRSEL ŞÖLEN YAŞATIYOR.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz dönem yenilenen Ankara yolu üzerindeki köprüler, estetik korkulukları ve aydınlatma çalışmaları ile yoldan geçenlere görsel şölen yaşatıyor.

Atatürk Caddesi ile başlayıp, Cumhuriyet Caddesi, Altıparmak Caddesi ve eski sebze hali yanında Ankara yoluna cepheli binalarda yaptığı sağlıklaştırma çalışmaları ile bu bölgelere estetik ve modern bir görünüm kazandıran Büyükşehir Belediyesi, kente değer katacak projeleri hız kesmeden sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Mehmet Akif Mahallesi’nde çevre yoluna cepheli biralarda cephe sağlıklaştırma çalışmalarını sürdürürken, diğer taraftan sanatsal tasarım uygulamaları ve ışıklandırma çalışmaları ile kent siluetini hem gündüz hem de geceleri görsel anlamda estetikle buluşturuyor.

Bursaray Kestel hattı inşaatı kapsamında yenilenen Ankara yolu üzerindeki Hacıvat, Balıklı ve Deliçay köprüleri de hem uygulanan farklı tasarımdaki korkulukları hem de gece ışıklandırma çalışması ile Yıldırım’a ayrı bir değer kattı. Bölgenin konumuyla anlamlandırılan Hacivat ve balık görsellerinin de yer aldığı köprü korkulukları ışıklandırma çalışmaları ile özellikle geceleri yoldan geçenlere görsel bir şölen yaşatıyor. ‘Marka Kent’ Bursa hedefi doğrultusunda kentin çağdaş bir görünüm kazanması için ışıklandırma, tasarım ve peyzaj düzenlemelerine büyük önem verdiklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Ankara yolu üzerindeki yenilenen köprülerimizde de uyguladığımız tasarım projeleri ile bölgeye ayrı bir değer kattı. Işıklandırma çalışması ile geceleri de algılanabilir bir görüntü alan köprülerimiz artık ışıl ışıl parlıyor” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 04.12.2014 | Okunma sayısı:4415

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu