Haberler

BURSA DÜNYA VİTRİNİNDE

Font Boyutu

 5 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

BURSA DÜNYA VİTRİNİNDE
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, AVRUPA’NIN EN BÜYÜK GAYRİMENKUL VE YATIRIM FUARI EXPO REAL 2010’DA, KENTİN TARİHİ ÖZELLİKLERİNİ DÜNYANIN DÖRT BİR TARAFINDAKİ MİMAR, MÜHENDİS VE YATIRIMCILARINA TANITIYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN PROJELENDİRİLEN VE BURSASPOR’UN SİMGESİ TİMSAH MODELİ İLE TASARLANAN YENİ STADYUM TİMSAH ARENA’NIN MAKETİ FUARDA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.

MÜNİH – Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentin tarihi ve kültürel ziynetlerinin yanı sıra şehre katma değer sağlayacak yeni projeleri, Avrupa’nın en büyük emlak ve gayrimenkul fuarı olan Expo Real 2010’da dünyaya tanıtıyor.

Almanya’nın Münih kentinde gerçekleştirilen ve 3 gün sürecek olana fuarda, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 80 metrekarelik standında dünya vitrinine çıktı. Türkiye’deki yerel yönetimlerden fuara katılan tek belediye olan Bursa Büyükşehir Belediyesi, standında yer alan tarihi şehir merkezinin ışıklandırılmış dev maketi ile yeni stadyum projesi Timsah Arena’nın maketleri ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor.

“Dünya markası olma yolunda hızlı adımlar”
Büyükşehir Belediyesi, projelerden sorumlu geniş kadrosuyla kentin tanıtımını ve Bursa’nın vizyon projelerinin paylaşımı için Münih’teki fuarda hazır bulundu.
Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen fuara katılan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar, Bursa’nın marka kent olması için öncelikle tüm dünyadaki tanınırlığının artması gerektiğine dikkati çekti. Expo Real 2010’un, Bursa’yı tarihi dokusu, kültürel değerleri ve dünyaya açılan yeni projeleriyle tanıtmak için önemli bir fırsat olduğuna işaret eden Vardar, “Büyükşehir Belediyesi olarak bu fırsatı değerlendirdik. Şehir plancısı, mimar ve mühendis arkadaşlarımızla Bursa’yı dünyaya tanıtmak için Avrupa’daki en büyük emlak ve gayrimenkul fuarında yerimizi aldık. Fuarda kentimizi tarihi mekanlarını aydınlatmalı maketimizle gözler önüne sererken, yeni prestij projemiz olan Timsah Arena’yı da Avrupalı yatırımcılara tanıtıyoruz. Bu fuarın gerek kentin tanıtımı, gerekse şehre katma değer sağlayacak projelerin hayata geçirilmesi açısından Bursa’ya fayda sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.
Fuarda kentin prestij projesi Timsah Arena’nın yanı sıra Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nde uygulanan projeler, kentin 8 bin 500 yıllık geçmişinin gözler önüne serildiği Arkeopark Projesi, Gökdere Vadisi Eğlence Parkı ile başta Mudanya Sahil Düzenlemesi ve Sıcaksu olmak şehirde uygulanması planlanan kentsel dönüşüm projeleri sergilendi.

73 ülkeden 35 binin üzerinde katılımcı
Münih’te 64 bin metrekarelik Messe München fuar alanında 73 ülkeden 14 bin 750 firma temsilcisi, bin 580 sergici ve 35 binin üzerinde katılımcıyla bu yıl 13.’sü gerçekleştirilen Expo Real 2010’u bine yakın gazeteci takip ediyor. Katılımcıların yüzde 86’sını yatırımcıların oluşturulduğu fuarda, ayrıca proje geliştiriciler, finans sektörü temsilcileri, mimarlar, plancılar ve şehir yöneticileri yer alıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 05.10.2010 | Okunma sayısı:13055

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir