Haberler

Bursa derbisinde Büyükşehir güldü

Font Boyutu

9 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

Bursa derbisinde Büyükşehir güldü
- Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Kadın Basketbol Takımı, Mudanya Dinçspor Kulübü ile karşılaştığı maçı galip tamamladı. Büyükşehir Belediyespor, maçı 101 – 61 skorla kazandı.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Basketbol Takımı, Mudanya Dinçspor Kulübü ile karşılaştığı maçı galip tamamladı.

TKBL2 Ligin’de mücadele eden Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Basketbol Takımı, bir başka Bursa temsilcisi Mudanya Dinçspor’u ağırladı. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Şahin Başol Spor Kompleksi’nde oynanan müsabakada Bursa Büyükşehir Belediyespor, Merve, Büşra, Şenay, Leeza ve Fahriye beşiyle sahaya çıkarken Mudanya Dinçspor ise Nurten, Aslıhan, Elif, Bircan ve Melek ilk beşiyle sahadaydı. Özellikle ilk yarıda hızlı hücum ve alan savunmasında başarılı olan Büyükşehir’in perileri, Leeza, Merve ve Leeza’nın üst üte sayıları ile ilk periyodu 16 sayı fark ile kapattı. 2. periyotta da üstün oyununu sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü soyunma odasına 35 sayı farkla 60-25 girdi. İkinci devrenin başında başa baş mücadele vardı. Karşılıklı sayıların olduğu ve sık sık faullerle duran 3.periyotta Mudanya Dinçspor’un 23 sayısına karşılık Bursa Büyükşehir Belediyespor 17 sayı buldu. (77 – 48)
Son periyotta da üstün oyununu sürdüren ve hızlı hücumlarla art arda sayılar bulan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, maçı 101 – 61 kazanarak galibiyet serisini sürdürdü. Büyükşehir Belediyespor Kulübü Basketbol takımı antrentörü Levent Günenme, "Kazandığımız için mutluyuz, şu anda sakat olan Ferda ve Didem’in yokluğunda 10 kişi çalışıyoruz. İnşallah onların da sakatlıkları geçip takıma katıldıklarında bizlere güç katacaklar. Şu anda Sakarya’daki maça odaklandık onu da kazanıp seriye devam etmek istiyoruz" dedi.

Maçtan notlar :
- Bursa Büyükşehir Belediyespor’da Leeza Burdgess 28 sayı, 12 ribaund ve 4 top çalma ile oynadı.
Öte yandan Fahriye 18 sayı ve Merve 19 sayı üretti.
- Mudanya Dinçspor’da Merve Alkan 18 sayıyla takımının en skorer oyuncusu oldu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 09.11.2014 | Okunma sayısı:1797

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir