Haberler

'BURSA DEĞİŞEREK GELİŞECEK'

Font Boyutu

‘Gelişen Kentler Zirvesi’ nedeniyle Bursa’ya gelen yatırımcıların kenti gördükçe daha çok seveceklerini belirten Başkan Altepe, Merinos’taki Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nin 3 ay sonra biteceğini ve ekonomiye katkı sağlayacağını söyledi. Kentin gelişiminin spordan kültüre ve tarihi mirasın açığa çıkarılmasına kadar her yönüyle Bursa’nın aktif bir kent halini almasını sağlayacağını belirten Başkan Altepe, “Bursa kendine yeten bir kent. Bugüne kadar Bursa’nın sınırlarını aşmasına gerek duyulmamış. Ancak bunu kırmalıyız. Uluslararası organizasyonları özelikle Bursa’da yapalım, kenti ve Türkiye’yi tanıtalım istiyoruz. Türkiye ve Bursa denince insanlar Arabistan sanıyorlar. Yabancılar Buraya gelince bu kenti tanıyorlar. Biz bugün yaptığımız yatırımların en güzelini yapalım istiyoruz” diye konuştu.

Bursa’nın her köşesinde ayrı bir yatırım ve hareket olduğunu anlatan Altepe, “Her yapılan yatırımın kente bir artısı olacak” dedi.

 

“Bursa, dünya şehirleriyle yarışacak”

“Bursa gelişerek değişecek” sloganı ile hizmet yolculuğuna devam ettiklerini anlatan Başkan Altepe, “Büyük avantajları bulunan Bursa, dünya şehirleriyle yarışacak. Biz de Bursa’yı tanıyan insanlar olarak bunu en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Kentin her köşedeki birikimini tek tek pazarlamak istiyoruz. Rant Bursa’ya akmalı, kent kısa zamanda yol almalı” şeklinde konuştu. Bursa’nın tarih ve kültür başkenti olduğunu insanların yeni fark ettiğine dikkat çeken Başkan Altepe, Bursa’nın son 50 yılda İstanbul’dan 3,5 kat daha fazla büyüdüğünü belirtti.

Türkiye’nin krizden yeni çıktığını ve bundan sonra Bursa’daki kentsel dönüşüm çalışmalarına da ağırlık verileceğini ifade eden Başkan Altepe, “Bursa’ya yatırımcıların ilgisi zaten var. Ancak bu toplantılarla yatırımcıların ve şehrin menfaatlerini buluşturacak projelerin temelini atmayı hedefliyoruz. Bu noktada kent içindeki havaalanını açmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hava ve deniz köprülerini en iyi şekilde kuralım istiyoruz. Bursa ile İstanbul’u daha da yakınlaştırmalıyız. Herkes üzerine düşeni yapmalı” dedi.

Başkan Altepe, Bursa’nın şanslı olduğunu ve Büyükşehir Belediyesi ve Valilik’in her yönüyle Bursa ile ilgilendiğini sözlerine ekledi.

Tarih: 07.01.2010 | Okunma sayısı:4213

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir