Haberler

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, AZERBAYCAN’A ÖRNEK OLUYOR

Font Boyutu

28 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, AZERBAYCAN’A ÖRNEK OLUYOR
- AZERİ BELEDİYECİLER BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN İŞLEYİŞİNİ VE ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELİYOR.

BURSA – Bursa’da daha yaşanabilir marka bir kent hedefiyle çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Azerbaycanlı belediyecileri ağırladı.

Azerbaycan’ın Bakü, Zagatalla ve Masallı bölgelerinden gelen belediye başkanı, komisyon başkanı ve belediye meclis üyelerinden oluşan 15 kişilik heyet, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin belediyecilik uygulamalarını yerinde inceledi.
Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımdan insan kaynaklarına, kültür ve sosyal işlerden fen işlerine kadar tüm birimlerini gezen heyet, ilgili daire başkanlarından da işleyişle ilgili bilgiler aldı. Azerbaycan Gençlik Platformu Başkanlığı’nın da katılımıyla gerçekleşen inceleme gezisinde konuk meclis üyeleri, bu sayede hem Büyükşehir Belediyesi’ni hem de Bursa’yı tanıma imkanı buldu. Büyükşehir Belediyesi’nin görev, yetki ve sorumluluk alanlarının geniş olduğunu gözlemlediklerini kaydeden Azeri konuklar, Türkiye’deki yerel yönetimlerin güçlendirilmesi ile ilgili çalışmaları yakından izlediklerini belirterek, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde gördükleri proje ve faaliyetleri örnek alıp kendi belediyelerinde de uygulamak istediklerini söyledi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Şube Müdürü Kemal Ak’ın rehberliğinde teknik geziyi gerçekleştiren Azeri heyet, Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nü de ziyaret etti. Bursa’nın medya sektöründeki işleyişi ve basın faaliyetleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler alan heyet, yerel gazetelerin satış rakamları karşısında ise şaşkınlığını gizleyemedi.
Zagatalla, Hırdalan, Kızıltaş ve Erkivan kentlerinin belediye başkanı ve meclis üyeleri, 30 Mayıs’a kadar Bursa’da kalarak hem kenti gezecek hem de belediye çalışmalarını inceleyecekler.

Azerbaycan’dan Sağlam’a selam getirdiler
Öte yandan Aşağı Tala Belediye Başkanı Mustafa Mustafayev, Bursaspor’un şampiyonluğunun Azerbaycan’da da ses getirdiğini söylerken; Azerbaycan A Milli Takımı eski oyuncularından ve Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam’ın yakın arkadaşı olan Kurban Kurbanov’un selamlarını iletti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 28.05.2010 | Okunma sayısı:6551

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir