Haberler

“Bursa birçok konuda Türkiye’ye örnek”

Font Boyutu

 14 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

“BURSA BİRÇOK KONUDA TÜRKİYE’YE ÖRNEK”
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’NIN ÖZELLİKLE SON 5 YILDA YAPILAN ÇALIŞMALARLA BİRÇOK KONUDA TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

BURSA - Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın özellikle son 5 yılda yapılan çalışmalarla birçok konuda Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi.

Başkan Altepe, Yıldırım ilçesinde Yozgatlılarla bir araya geldi. Zümrütevler Mahallesi Yozgat Akdağmadeni Muşalikalesi Köyü Derneği’nde vatandaşlarla buluşan Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin son 5 yılda gerçekleştirdiği çalışmalara değinerek yeni dönemde izlenecek stratejiler hakkında bilgiler verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın son 5 yılda gerçekleştirdiği tarihi eser restorasyonları, sportif hizmetler ve ulaşım yatırımlarıyla Türkiye gündeminde sıkça yer aldığını, birçok yerel yönetime örnek teşkil ettiğini ifade etti. Bugün Türkiye’nin neresinde bir tarihi eser restorasyonu yapılacaksa ilgili kişilerin kendilerine geldiğini, ülkenin birçok şehrinde Büyükşehir ekiplerinin danışmanlık yaptığını, projelerde faal olarak yer aldığını vurgulayan Başkan Altepe, 152 spor tesisiyle İstanbul’dan daha fazla sayıda spor merkezi açtıklarını, metro ve tramvay yatırımlarıyla 25 yılda yapılacak yatırımları 5 yıla sığdırdıklarını anlattı. Yapılan yatırımların Türkiye’ye örnek olduğunu, basında en fazla haberi çıkan kurum olarak dikkat çektiklerini ifade eden Başkan Altepe, “Her zaman sizinle birlikteydik ve verdiğiniz desteği gönlümüzde ayrı tutmaya çalıştık. ‘İnsanımıza hizmet edelim, en güzel yatırımları yapalım’ diye uğraştık. Güzel sonuçlar aldık” dedi.
Yeni dönemde de Bursa için Yıldırım için halk için çalışmaya devam edeceklerini, hizmet yolunda gece gündüz demeden gayret sarf edeceklerini belirten Başkan Altepe, eksikliklerin giderilmesi noktasında eskisine nazaran çok daha aktif olacaklarını belirtti. Daha önce okullara, camilere ve spor kulüplerine yardım etmenin suç olduğunu, belediye başkanlarına zimmet davası açıldığını hatırlatan Başkan Altepe, “Şimdi görev oldu. Her alanda ne tür eksiklikler varsa artık belediyeler, Büyükşehir Belediyesi bakacak. Eksikliklerin giderilmesi noktasında eskisinden çok daha hızlı çalışacağız” diye konuştu.
Başkan Altepe’ye, gecenin anısı için Bursaspor atkısı ve Bursaspor armalı saat hediye edildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 14.02.2014 | Okunma sayısı:3564

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu