Haberler

Bursa bilim şenliği temsilciler buluşması

Font Boyutu

15 OCAK 2015

BASIN BÜLTENİ

BURSA BİLİM ŞENLİĞİ TEMSİLCİLER BULUŞMASI
- BURSA BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ’NİN BİLİMİ SOKAĞA İNDİRDİĞİ VE TOPLUMLA BULUŞTURDUĞU EN DEĞERLİ ETKİNLİĞİ OLAN BURSA BİLİM ŞENLİĞİ HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR. MAYIS AYINDA 4. KEZ DÜZENLENECEK OLAN ŞENLİĞİ TÜM TÜRKİYE´YE YAYABİLMEK ADINA ÜNİVERSİTELERLE İŞBİRLİĞİ YAPILDI.

BURSA - Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin bilimi sokağa indirdiği ve toplumla buluşturduğu en değerli etkinliği olan Bursa Bilim Şenliği hazırlıkları devam ediyor. Mayıs ayında 4. kez düzenlenecek olan Şenliği tüm Türkiye´ye yayabilmek adına üniversitelerle işbirliği yapıldı.

8-9-10 Mayıs´ta Merinos Park´ta tasarım ve inovasyon temasıyla gerçekleşecek olan Bursa Bilim Şenliği´ne katılımı arttırabilmek için Türkiye´nin dört bir yanındaki üniversitelerin bilim kulüpleriyle iletişime geçildi ve temsilcilik sistemi geliştirildi.
Bu kapsamda aralarında İstanbul Teknik, Recep Tayyip Erdoğan, 9 Eylül, Osmangazi, Gaziantep, Uşak, Çukurova, Dumlupınar, Fırat, Gazi Osman Paşa, Uludağ ve Bursa Teknik Üniversitelerinden; Solaris Güneş Enerji Arabaları, Robot, Savunma Teknolojileri, Mekatronik, Havacılık ve Uzay gibi toplulukların üyesi olan 22 temsilci Bursa´da bir araya geldi.
Bursa Bilim Şenliği´ne; tanıtım, organizasyon, etkinlik geliştirilmesi gibi her konuda özgür bir yaklaşımla katkı koyacak, proje geliştirebilecek, Bilim İletişimi ve Kişisel Gelişim gibi konularda eğitimler alabilecek. Ayrıca temsilciler ekibi, uluslararası katılımı olan Bursa Bilim Şenliği´nin tüm organizasyon süreçlerini tecrübe etme fırsatı da yakalayacak. Şenlik sonrasında kulüplerin çalışmaları Danışma Kurulu tarafından değerlendirilecek ve işbirlikleriyle Bursa Bilim Şenliği´ne değer katan temsilciler “Bursa Bilim Şenliği Başarı Sertifikası´ ile ödüllendirilecek.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 15.01.2015 | Okunma sayısı:1842

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir