Haberler

BURSA BIÇAKLARI MERİNOS AKKM’NİN YENİ SERGİ GALERİSİ’NDE

Font Boyutu

23 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

BURSA BIÇAKLARI MERİNOS AKKM’NİN YENİ SERGİ GALERİSİ’NDE
- BURSA BIÇAĞININ BİR DÜNYA MARKASI HALİNE GELMESİ AMACIYLA DÜZENLENEN ‘BURSA BIÇAKLARI TASARIM YARIŞMASI’NDA DERECEYE GİREN ESERLER, MERİNOS AKKM’DE YENİ HİZMETE GİREN ORHANGAZİ SERGİ GALERİSİ’NDE SERGİLENİYOR.

BURSA – Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) yeni hizmete sunulan Orhangazi Sergi Galerisi, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ‘Bursa Bıçakları Tasarım Yarışması’nda dereceye giren zanaatkârların eserlerine ev sahipliği yapıyor.

Merinos AKKM’de hizmet veren Zeki Müren Sergi Salonu, Müzeyyen Senar Sergi Salonu ve Yıldırım Gürses Sergi Salonu’na yeni bir halka olarak eklenerek Orhangazi Sergi Galerisi hizmete girdi. Bursa bıçağının dünya markası haline gelmesi amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Bursa Bıçakları Tasarım Yarışması’ndaki eserler, yeni hizmete giren Orhangazi Sergi Galerisi’nde vatandaşlar tarafından ziyaret ediliyor. 64 tasarımın yarıştığı yarışmada, mutfak seti kategorisinde dereceye giren Mustafa Argut, İsmail Gölebatmaz ve İsmail Güler’in, Kılıç ve Av Bıçağı kategorisinde dereceye giren Turgut Aydemir, Şahin Sapmaz ve Süleyman Şahin’in, Çakı Seti kategorisinde dereceye giren Zaim Demirtaş, Süleyman Güney ve Hasan Arı’nın, Testere kategorisinde dereceye giren Emir Kazan, Fatih Güven ve Basri Kul’un eserleri, Bursalılar tarafından büyük ilgi görüyor.

Merinos AKKM Genel Koordinatörü Mehmet Semih Pala, “Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen ve yönetilen Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde yeni bir alanı kentimizin kültür ve sanat hayatına bir katkı olarak ‘Orhangazi Sergi Galerisi’ adıyla hizmete açtık. Bıçak Sergisi için Bursalıları Merinos AKKM’ye davet ediyoruz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 23.05.2011 | Okunma sayısı:7924

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu