Haberler

Bursa Belgeliği İstanbul’da görücüye çıktı

Font Boyutu

 13 KASIM 2017

BASIN BÜLTENİ

BURSA BELGELİĞİ İSTANBUL’DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI
- 36. ULUSLARARASI KİTAP FUARI’NDA BURSA KÜLTÜR A.Ş.’NİN YAYINLARINA KİTAPSEVERLER TARAFINDAN YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ.

BURSA- Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş, 36.Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na damgasını vurdu. Fuarda “Bursa Kitapçısı” markası en çok ilgi gören stantların başında yer aldı.

Bursa ile ilgili çalışma yapan birçok araştırmacının eserlerini yayına dönüştüren ve kaybolmaya yüz tutan değerlerin kaleme alındığı bilgi, belge ve dokümanların çoğunu yabancı dillere de çevirerek tüm dünyadaki Bursa meraklılarına ve gelecek yüzyıllara taşımaya devam eden Kültür A.Ş.’nin standı İstanbul Kitap Fuarı’nın gözdesi oldu. Somut olmayan kültürel mirasın gün yüzüne çıkarılması çalışmaları ile kent belleğine önemli katkı sunan Bursa Kültür A.Ş, bu yıl 742 bin 445 ziyaretçi ile rekor kıran ve 36. yaşını kutlayan fuarda 2008 yılından bugüne Bursa’nın kent belleğine kazandırdığı 300’ü aşkın eseri kitapseverlerle buluşturdu. Bursa Kültür A.Ş.’nin fuardaki reyonu ünlü isimler tarafından da ziyaret edildi.

Çok sayıda akademisyen ve bilim insanı, Kültür A.Ş. yayınlarına ilgi gösterirken İstanbul Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da Bursa yayınlarını yakından inceledi. Başkan Aydın’a Bursa’da İpekçiliğin gelişimine katkı sunmak adına özellikli bir çalışmayı kaleme alan ve fotoğraflayan Doktor İsmail Şeker’in “İpek Böceği’nin Yaşam Öyküsü” adlı kitabı hediye edildi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 13.11.2017 | Okunma sayısı:1482

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir