Haberler

Bursa Balkanlara hizmette lider

Font Boyutu

6 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

Bursa Balkanlara hizmette lider
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın Türkiye ile Balkanlar arasında dostluk köprüsü kurduğunu belirterek, Balkanlara yapılan hizmetlerde diğer kentlerin de Bursa’yı örnek aldığını söyledi.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye’nin Balkanların yanında olduğunu ve bu dostluğun gelişmesinde Bursa’nın önemli rolü olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yeşil Bursa Rumeli Derneği yönetim kurulu üyeleri ile BURULAŞ’ta bir araya geldi. Rıfat Yolu ile birlikte Başkan Altepe’yi ziyaret eden Yeşil Bursa Rumeli Derneği Başkanı İlker Güler, dernek olarak Bulgaristan’da yaptıkları çalışmalarla ilgili değerlendirmelerini Başkan Altepe’ye aktardı.
Bulgaristan’da Bursa’nın ve Başkan Altepe’nin çok sevildiğini söyleyen Güler, “Bursa’dan geldik deyince, bize yaklaşımları çok samimi oldu. Orada Bursa’yı seviyorlar ve bizlere çok ihtiyaçları var. Türkçe’ye büyük istek var. Özellikle kadınlar Türkçe’yi unutmamak adına akşamları bir araya gelip Türkçe türküler söylüyorlar. Bu, çok sevindirici. Bizler bundan sonra da sosyal içerikli projelerle oradaki soydaşların yanında olmak ve dostlarımıza sahip çıkmak istiyoruz” dedi. Güler, dernek olarak Balkanlara yapılacak çalışmalarda her zaman Büyükşehir Belediyesi’nin yanında olduklarını da sözlerine ekledi.

“Bursa dostluk köprüsü kurdu”
Bursa olarak Balkanlarda önemli çalışmalar yaptıklarını anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Bizlere büyük görev düşüyor. Balkanlar stratejik bir bölge. Bizler doğal akrabalarımızla dostluk ilişkilerimizi sıkı tutmak istiyoruz” dedi.
Başkan Altepe, eskiden Balkanlarda Türk düşmanlığı olduğunu ve zaman geçtikçe, Bursa’nın öncülüğünde yapılan çalışmalarla bu durumun değiştiğini kaydederek, “Bizler kendimizi oradaki insanlara anlattık. Türklerin dost olduğunu ve Türkiye’den ancak fayda görebileceklerini Balkanlarda yaşayan dostlarımıza gösterdik” diye konuştu.
Başkan Altepe, Bursa’nın Balkanlarla ilgili hassasiyetine dikkati çekerek, “Bursa, artık Balkanlarla Türkiye arasında köprü oldu. Orada atılabilecek adımlarda Bursa’ya görev düşüyor. Zaten Bursa olarak orada yaptığımız çalışmalar, Türkiye’deki diğer illere de örnek oluyor. Bursa önemli bir misyon yüklendi. Bulgaristan, Makedonya ve Kosova başta olmak üzere yapılanlarda Bursa lider konumunda” diye konuştu.
Başkan Altepe, ülkelerin birbirine verdiği desteğin önemli olduğunu da sözlerine ekleyerek, konuklarına Bursa bıçağı hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 06.11.2013 | Okunma sayısı:3817

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu