Haberler

“BURSA ARTIK DÜNYA ATLETİZM AİLESİNİN ÜYESİ”

Font Boyutu

21 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

“BURSA ARTIK DÜNYA ATLETİZM AİLESİNİN ÜYESİ”
- ÖNÜMÜZDEKİ YIL ULUDAĞ’DA YAPILACAK OLAN AVRUPA DAĞ KOŞUSU ÖNCESİ İNCELEMELERDE BULUNMAK İÇİN BURSA’YA GELEN DÜNYA DAĞ KOŞUSU FEDERASYONU BAŞKANI BRUNO GAZZELİNO, BURSA’NIN DA ARTIK DÜNYA ATLETİZM AİLESİ İÇİNDE YER ALDIĞINI SÖYLEDİ.
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANVEKİLİ ABDULLAH KARADAĞ, BURSA’NIN ÖNÜMÜZDEKİ YIL YAPILACAK OLAN ŞAMPİYONADA GÜZEL BİR MİSAFİRPERVERLİK SERGİLEYECEĞİNİ VURGULADI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ’ı ziyaret eden Dünya Dağ Koşusu Federasyonu Başkanı Bruno Gazzelino, önümüzdeki yıl Avrupa Dağ Koşusuna ev sahipliği yapacak olan Bursa’nın artık dünya atletizm ailesinin bir üyesi olduğunu söyledi.

Dünya Dağ Koşusu Federasyonu Başkanı Bruno Gazzelino, Avrupa Dağ Koşusu Denetim Başkanı Ede Rutkovsky, Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Başoğlu ile Büyükşehir Belediyespor Kulübü yöneticileri, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ’ı ziyaret etti. Önümüzdeki yıl yapılacak Avrupa Dağ Koşusu öncesinde çeşitli incelemelerde bulunmak amacıyla Bursa’ya gelen heyet, Bursa’nın bu organizasyonu fazlasıyla hak ettiğini vurguladı. Atletizm branşında görev alan herkesin bir aile uyumu sergilemesi gerektiğini belirten Dünya Dağ Koşusu Federasyonu Başkanı Bruno Gazzelino, “Bursa’nın da atletizme sıcak yaklaştığını gördük. Bursa da artık dünya atletizm ailesinin bir üyesidir. Uludağ müsabakalar için harika bir yer. Organizasyon anlamında herhangi bir sorun yok. Ancak tanıtıma çok daha fazla ağırlık vermeyiz. Sonuçta 28 Avrupa ülkesinden sporcular ve yöneticiler Bursa’ya gelecek ve müsabakalar dünya televizyonlarında canlı yayınlanacak. İlgiyi artırmak için daha fazla tanıtım yapılmalı” diye konuştu.

“Tüm spor branşlarının destekçisiyiz”
Atletizm başta olmak üzere sporun tüm branşlarını desteklediklerinin altını çizen Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, önümüzdeki yıl yapılacak olan şampiyonada Bursa’nın güzel bir misafirperverlik sergileyeceğini belirtti. Büyükşehir Belediyesi olarak özellikle bu dönem gençlerin spora yönelmesi ve tesisleşmenin sağlanması amacıyla önemli yatırımlar yaptıklarını ifade eden Karadağ, Türkiye genelinde yerel basın ağının en geniş olduğu kentin Bursa olduğunu tanıtım konusunda da herhangi bir sorun yaşanmayacağının altını çizdi.
Başkanvekili Karadağ, ziyaretin anısına konuklarına Bursa kitabı ve yeşil-beyaz renkli kravat hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 21.10.2010 | Okunma sayısı:7736

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu