Haberler

BURBAK PERSONELİNE 'İLETİŞİM' DERSİ

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Bursa Bakım Onarım, Ulaşım, Toplu Taşım İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (BURBAK) tarafından uygulamaya sunulan cadde otoparklarında görev yapan personele sürücülerle iyi iletişim kurma ve trafik kuralları hakkında eğitim verildi.

Eğitimi veren Trafik Şube Müdürlüğü Bürolar Amiri Baş Komiser Salih Karaman, cadde otoparkları uygulaması sayesinde trafik polislerinin yükünün önemli ölçüde azaldığını söyledi.

 

 

“Trafiğe düzen geldi”

Merinos Parkı Göl Cafe’de düzenlenen eğitim seminerine, Fevzi Çakmak, Haşim İşcan, Setbaşı, Tophane, Maksem, Gökdere, Akbıyık, Acemler, Ahmet Hamdi Tanpınar ve Başak Caddesi’nde uygulanan cadde otoparkları projesinde görevli BURBAK personeli katıldı. Trafik Şube Müdürlüğü Bürolar Amiri Baş Komiser Salih Karaman, trafik ekiplerinin denetim ve trafiği düzenleme görevinin hayati önem taşıdığına dikkati çekerek, bu uygulama sayesinde düzenleme görevinin BURBAK personeli tarafından yapıldığını söyledi. Özellikle yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde uygunsuz parklanmalar yüzünden trafik akışının durma noktasına geldiğini hatırlatan Karaman, “Cadde otoparkları uygulamasıyla düzenleme görevi önemli ölçüde sağlandı. Artık ihtiyaç sahipleri cadde otoparklarından yararlanıp, işlerini görüyorlar. Buradaki düzeni belediye görevlileri sağlıyor. Biz de ikinci sıra parklanmaları kontrol ediyoruz” dedi.

 

Önce bireysel güvenlik

Cadde otoparklarında görev yapan personelin her şeyden önce yaya olduklarını bu nedenle de trafikte öncelikle kendi can güvenliklerini sağlamaları gerektiğinin altını çizen Karaman, personele seslenerek, “Öncelikle bireysel güvenliğinizi sağlayın. Unutmayın sizler de yaya olarak görev yapıyorsunuz. Bu nedenle mümkün olduğu kadar trafik akışının olduğu güzergaha çıkmamaya çalışın. Bunun yanında sürücülerle iletişime dikkat edin. İyi bir iletişimle görevinizde sorun yaşamazsınız” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Tacettin Kınay, BURBAK Genel Müdürü Kasım Şahin ile yönetim kurulu üyesi Necmi Akosman’ın da katıldığı eğitim seminerinin sonunda yeni evlenen BURBAK personelleri Nahit Erkan Uzan ve Bülent Buldu’ya altın hediye edildi.

Tarih: 21.12.2009 | Okunma sayısı:7783

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir