Haberler

Bulgaristan’la ilişkiler artarak devam edecek

Font Boyutu

14 MART 2014

BASIN BÜLTENİ

BULGARİSTAN’LA İLİŞKİLER ARTARAK DEVAM EDECEK
- BULGARİSTAN’IN KIRCAALİ BELEDİYE BAŞKANI HASAN AZİS, ZİYARET ETTİĞİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’YE YEREL SEÇİMLERDE BAŞARI DİLEYEREK, İKİ ŞEHİR ARASINDAKİ İLİŞKİLERİN BUNDAN SONRA DA ARTARAK DEVAM ETMESİNİ İSTEDİ.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BULGARİSTAN BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM BALKAN ÜLKELERİYLE OLAN İLİŞKİLERİN YENİ DÖNEMDE DE DEVAM EDECEĞİNİ VURGULADI.

BURSA - Bulgaristan’ın Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, ziyaret ettiği Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye yerel seçimlerde başarı dileyerek, iki şehir arasındaki ilişkilerin bundan sonra da artarak devam etmesini istedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bulgaristan başta olmak üzere tüm Balkan ülkeleriyle olan ilişkilerin yeni dönemde de devam edeceğini vurguladı.

Kırcaali Müftüsü Beyhan Mehmet ve Yüksek İslam Şurası Başkanı Şaban Ali Ahmet ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret eden Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Kırcaali’nin, kardeş şehir ilişkilerinin başladığı günden bu yana bölgeye özel ilgi gösteren Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Gerek Osmangazi Belediye Başkanlığı gerek Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Başkan Altepe’nin sürekli yanlarında olduğunu ifade eden Azis, “Bizler, Kırcaali halkının size olan selamlarını ve size olan desteklerini iletmeye geldik. İnşallah yeni dönemde birlikte önemli çalışmalara imza atacağız. Size getirdiğimiz bu kalemlerle bölgede yapacağımız projeleri çizeceğiz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de Bulgaristan başta olmak üzere tüm Balkanlar’a büyük ilgi gösterdiklerini ve o bölgelerde yaşayanların huzur içinde olması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Bulgaristan’da da çok sayıda faaliyet ve etkinliğe imza attıklarını hatırlatan Başkan Altepe, “İnşallah bu çalışmalarımız seçimlerden sonra artarak devam edecek. Kırcaali’deki güzel camimizin temelini de inşallah birlikte atacağız” dedi.
Kırcaali Belediye Başkanı Azis, ziyaretin sonunda Başkan Altepe’ye kalem seti hediye ederek, “Önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimiz projelere imza atmak üzere şimdiden bu kalemleri size hediye ediyorum” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 14.03.2014 | Okunma sayısı:3039

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu