Haberler

BUGİAD'TAN MİSTİK İFTAR

Font Boyutu

Bursa Girişimci İş Adamları Derneği tarafından düzenlenen geleneksel iftar buluşması, iş ve siyaset dünyasından çok sayıda temsilcinin katılımıyla Koza Han’da gerçekleştirildi.
Devlet Bakanı Faruk Çelik, Bursa Valisi Şehabettin Harput, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti Bursa Milletvekilleri Sedat Kızılcıklı, Hayrettin Çakmak, Ali Kul, AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, İl Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya ve BTSO Başkanı Celal Sönmez’in yanı sıra BUGİAD üyeleri ile çok sayıda davetli Koza Han’daki mistik iftarda buluştu.

“Ecdadımıza layık olmaya çalışıyoruz”
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, iftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmada Türk milletinin büyük bir ecdadın torunları ve güzel bir kültürün parçası olduğunu hatırlattı. Ramazan ayının da bu kültürün bir parçası olduğuna işaret eden Başkan Altepe, “Bizler bu kültürün bir mensubu olmaktan gurur duyuyoruz. Ecdadımızın kurduğu tarihi şehrin yöneticileri olmak herkese nasip olmaz. Biz bunun ayrıcalığını yaşıyoruz. Hizmetlerimizi de temsil ettiğimiz kültüre ve ecdadımıza layık bir şekilde yerine getirmeye özen gösteriyoruz” dedi.
Başkan Altepe, Ramazan münasebetiyle şehrin yöneticilerini, sanayi ve işadamlarını bir araya toplayan ve birlik olmalarını sağlayan BUGİAD’a da teşekkür etti.

“Türk milletinin geleceği de geçmişi gibi parlak olacaktır”
Bursa Valisi Şehabettin Harput ise Bursa, Ramazan ve Koza Han, hepsinin birbiriyle bütünleştiğinde güzel bir atmosfer oluştuğunu, maneviyat kokan bu gecede her türlü kirin ortadan kalktığını söyledi. Temizliğin, bütünleşmenin, kaynaşmanın ve sevginin hakim olduğu bir dönemde gerçekleşen bu birliktelik için BUGİAD’a teşekkür eden Harput, “Türk milletinin kökü tarihi bir çınarın ki gibi çok derinlerdedir. Geleceği de o denli parlak olacaktır. Bu mübarek ayda, özellikle iyilikte yarışmanın tavsiye edildiği bu ayda sevgi vermek emek vermek gönül vermek insanların en temel görevi olduğuna inanıyor ve burada bulunan herkesinde bu görevi yerine getirdiğine inanıyorum” dedi.

“Değerlerimizin farkına varalım, iç sorunlarımızı çözelim”
Devlet Bakanı Faruk Çelik yaptığı konuşmada ise iki hususun önemine değinerek, değerlerin ve değer yargıların farkına varılması, ayrıca iç meselelerin sorun olmaktan çıkarılarak çözülmesiyle Türkiye’nin çok daha güçlü bir devlet olacağını vurguladı. Birlik ve beraberliği pekiştirerek ülkemizi daha iyi noktalara taşıyabileceğimizi belirten Çelik, Ramazan ayı fırsat bilinerek gerçekleştirilen bu birliktelik ve kaynaşmanın devamlı olmasını temenni ettiğini sözlerine ekledi.

Tarih: 24.08.2009 | Okunma sayısı:4964

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir