Haberler

BUDO İLE İSTANBUL YOLCUSU KALMASIN

Font Boyutu

17 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

BUDO İLE İSTANBUL YOLCUSU KALMASIN
BUDO BİLETLERİ SATIŞA ÇIKTI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN VATANDAŞLARDAN GELEN YOĞUN TALEPLER ÜZERİNE BURSA – İSTANBUL ARASINDA DENİZ ULAŞIMININ SAĞLANMASI AMACIYLA KURDUĞU BURSA DENİZ OTOBÜSLERİ İŞLETMESİ SEFERLERE 24 OCAK’TA BAŞLIYOR.
- BURSA VE İSTANBUL’DAN KARŞILIKLI İKİ SEFERLE YOLCU TAŞIMAYA BAŞLAYACAK OLAN BUDO’NUN BİLETLERİ HEM İNTERNET ÜZERİNDEN HEM DE BELİRLENEN BURSARAY GİŞELERİNDEN SATIŞA ÇIKARILDI.
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, HEM BURSA HEM DE İSTANBULLU VATANDAŞLARIN YOĞUN TALEPLERİ ÜZERİNE DENİZ TAŞIMACILIĞINI BAŞLATTIKLARINI BELİRTEREK, ÖZELLİKLE BURSALILARIN KENDİ GEMİLERİNE SAHİP ÇIKMASINI BEKLEDİKLERİNİ KAYDETTİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine Bursa – İstanbul arasında deniz ulaşımının sağlanması amacıyla kurduğu Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi seferlere 24 Ocak’ta başlıyor. Bursa ve İstanbul’dan karşılıklı iki seferle yolcu taşımaya başlayacak olan BUDO’nun biletleri hem internet üzerinden hem de belirlenen Bursaray gişelerinden 18 Ocak Cuma gününden itibaren satışa çıkarılıyor.

Bursa’yı her açıdan ulaşılabilir bir kent haline getirmek amacıyla yeni yollar açmaktan raylı sisteme kadar her alanda önemli yatırımları hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine deniz taşımacılığını da başlatıyor. İDO’da özelleştirmenin ardından yaşanan dinamik fiyat uygulamaları, sefer saatlerindeki değişiklikler gibi bir çok konudan şikayetçi olan vatandaşların talebi üzerine Burulaş bünyesinde Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi’ni (BUDO) kuran Büyükşehir Belediyesi, iki geminin yolcu taşımaya hazır hale getirilmesinin ardından 24 Ocak’ta ilk seferi başlatıyor. Mudanya’dan saat 07.00 ve 15.30, İstanbul Kabataş’tan da saat 10.30 ve 18.30 olmak üzere günde iki sefer olarak başlatılan yolculuklarla ilgili biletler de 18 Ocak Cuma gününden itibaren satışa çıkarılıyor. Yolcu ücretleri bir kişi 18 TL ve öğrenci 14 TL olarak belirlenirken, İstanbul’a ulaşım için BUDO’yu tercih eden vatandaşlar biletlerini, www.burulaş.com.tr adresli internet sitesi üzerinden, Mudanya ve Kabataş İskelelerinden ve Bursaray’ın Şehreküstü ve Üniversite istasyonlarından alabilecekler.

Vatandaşlar istedi biz yaptık
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mudanya İskelesi’nde yolcu taşımaya hazır olarak bekleyen Hüdavendigar gemisi ile iskele binasını gezdi. Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy’dan son hazırlıklar hakkında bilgiler alan Başkan Altepe, üç gemi satın aldıklarını, bir gemiyi de kiraladıklarını belirterek, 4 gemi ile yolcu taşımacılığını başlattıklarını söyledi. İki geminin Mudanya’ya geldiğini, iki geminin bakımlarının da yurt dışında devam ettiğini dile getiren Başkan Altepe, ilk seferin 24 Ocak Perşembe günü sabah 07.00’de Mudanya’dan başlatılacağını kaydetti. İlk etapta karşılıklı iki seferle ulaşımın sağlanacağını ve talep doğrultusunda sefer sayılarının artırılabileceğini kaydeden Başkan Altepe, “Deniz seferleri konusunda halkımızdan büyük talep geldi. Halkımız istedi, biz yaptık. Halkımızın Bursa İstanbul arasında sağlıklı, kaliteli ve hizmetin öne çıktığı bir yolculuk yapması için her türlü fedakarlığı yaptık. Gerek yolcuların iskeleye gelmesi, iskeleden kent merkezine ulaşım, gemi içi servis hizmetleri gibi konularla ilgili tüm hazırlıklarımızı yaptık. Gemi içindeki büfeleri BESAŞ işletecek. Bizim tek hedefimiz var o da en uygun fiyatlarla en kaliteli hizmeti vermek. Bu noktadan özellikle Bursalılardan kendi gemilerine sahip çıkmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 17.01.2013 | Okunma sayısı:13740

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu