Haberler

BUDO artık ‘Beyaz Zambak’lı

Font Boyutu

 20 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

BUDO ARTIK ‘BEYAZ ZAMBAK’LI
- BURSA İLE İSTANBUL ARASINDA DENİZ ULAŞIMININ YENİ MARKASI OLAN BUDO GEMİLERİNİN BESAŞ TARAFINDAN İŞLETİLEN KANTİNLERİ DE ‘BEYAZ ZAMBAK’ BELGESİ ALMAYA HAK KAZANIRKEN, SAĞLIK VE HİJYENE VERİLEN ÖNEM BELGELENMİŞ OLDU.

BURSA – Bursa ile İstanbul arasında deniz ulaşımının yeni markası olan BUDO gemilerinin BESAŞ tarafından işletilen kantinleri de ‘Beyaz Zambak’ belgesi almaya hak kazanırken, sağlık ve hijyene verilen önem belgelenmiş oldu.

BUDO ile Bursa – İstanbul arası deniz ulaşım seferlerini başlatan Bursa Büyükşehir Belediyesi, yolculara ekonomik ve kaliteli hizmet sunumu için gemilerin kantin işletmesini de BESAŞ’a vermişti. BUDO kantinlerinin işletmesini üstlenen ve 10 personel ile haftanın yedi günü hizmet sunan BESAŞ, misyonu gereği sağlık ve hijyene verilen önemi belgelemek için BUDO kantinlerine de Beyaz Zambak Belgesi alımı için başvuruda bulundu. Bursa Kent Konseyi ve Sealedair İş Birimi Diversey’in ortaklaşa yürüttüğü Beyaz Zambak Projesi kapsamında yapılan değerlendirme sonucunda BUDO kantinlerine Beyaz Zambak Belgesi verilmesi uygun görüldü. Bu belge ile BESAŞ, tüketici sağlığına verdiği önemi de belgelemiş oldu.

BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş, Türkiye’de ekmek ve unlu mamuller üreten firmalar arasında ürün ve hizmet kalitesiyle tanınan örnek bir firma olma yolunda Beyaz Zambak Belgesi’nin önemli bir kilometre taşı oluşturduğunu söyledi. Tüketici sağlığı ve memnuniyetinin BESAŞ’ın hizmet felsefesinin iki temel dayanağını oluşturduğunu ifade eden Bektaş, “BESAŞ olarak öncelikli amacımız, sağlıklı, ekonomik ve kaliteli hizmet anlayışını Bursalı halkımıza ulaştırmaktır. Bu noktada, almaya hak kazandığımız ‘Beyaz Zambak Belgesi’, tüketici sağlığına vermiş olduğumuz önemin de en açık kanıtı” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 20.11.2013 | Okunma sayısı:3333

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir