Haberler

BUDO 2 milyon yolcuya ulaştı

Font Boyutu

 31 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

BUDO 2 MİLYON YOLCUYA ULAŞTI
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN BURSA’YLA İSTANBUL ARASINDA DENİZ ULAŞIMINI SAĞLAMAK AMACIYLA KURULAN BURSA DENİZ OTOBÜSLERİ (BUDO), 23 AYDA 2 MİLYON YOLCU TAŞIDI.

BURSA - Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’yla İstanbul arasında deniz ulaşımını sağlamak amacıyla kurulan Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO), 23 ayda 2 milyon yolcu taşıdı.

Aylık 100 bin kişi
Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yla İstanbul arasındaki ulaşımı rahatlatmak amacıyla hizmete aldığı BUDO, aylık yaklaşık 100 bin kişiye eşdeğer müşteri oranıyla pazardaki yerini sağlamlaştırdı. BUDO’nun 2 yıllık faaliyetleri hakkında bilgiler veren ve gelinen son noktayı değerlendiren BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, 23 Ocak 2013 tarihinde seferlere başlayan BUDO’nun şu anda 5 deniz otobüsüyle hizmet verdiğini söyledi. Seferlerin her gün kesintisiz devam ettiğini, Bursa-İstanbul arasında pazartesi ve perşembe günleri arası 56, cuma ve pazar günleri 18 ve cumartesi günleri 14 sefer düzenlendiğini belirten Fidansoy, haftada toplam 102 tur yaptıklarını vurguladı. Bursa Mudanya ile İstanbul Kabataş arasında çalıştıklarını, Bursa’dan 09.00, İstanbul’dan da 15 seferlerinin Armutlu’ya uğradığını vurgulayan Fidansoy, “BUDO’da kurulduğumuz günden bu yana 2 milyon yolcu taşıdık. Son 4 ayda taşıdığımız yolcu sayısı ise 400 bin. Yolcu ve gemi sayımızı artırarak, kaliteli hizmetten ödün vermeden yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi. Sefer saatlerinin özel günler, bayramlar ve yaz mevsimlerinde artış gösterdiğini söyleyen Genel Müdür Fidansoy, “Okulların kapanmasıyla birlikte Erdek-Marmara Adası-Avşa -Tekirdağ seferlerimize de yeniden start vereceğiz” diye konuştu.

Helitaksi 2 bin 400, deniz uçağı 12 bin 195
BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, değerlendirmesinde Bursa’yla İstanbul arasında sürdürülen hava taşımacılığına ilişkin bilgilere de yer verdi. 15 Kasım 2014 tarihinde hizmete giren Helitaksi’yle iki şehir arasında karşılıklı helikopter seferleri yapıldığını hatırlatan Fidansoy, 2 araçla başlayan ve gelen talep doğrultusunda artış gösteren seferlerle hafta içi her gün Atatürk Havalimanı, Şişli ve Kadıköy bölgelerine yolcu taşıdıklarını vurguladı. Fidansoy, kurulduğu günden bu yana Hekitaksi’yle 2 bin 400 yolcuyu İstanbul ve Bursa’ya ulaştırdıklarını ifade etti. Genel Müdür Fidansoy, 1 Nisan 2013 tarihinde hizmete alınan deniz uçağı seferleriyle de hafta içi her gün Gemlik ve Haliç arasında yolcu taşıdıklarını belirtti. Bandırma’nın da yeni rota olarak eklendiğini hatırlatan Fidansoy, deniz uçağında toplam 12 bin 195 yolcuya ulaştıklarını açıkladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 31.12.2014 | Okunma sayısı:3122

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir