Haberler

Bu sergide sizin de imzanız olsun

Font Boyutu

13 OCAK 2015

BASIN BÜLTENİ

BU SERGİDE SİZİN DE İMZANIZ OLSUN
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN VE İLETİŞİM TARİHİNE IŞIK TUTACAK İLETİŞİM ARAÇLARI SERGİSİNE KATKI KOYMAK İÇİN SİZ DE EVLERİNİZDEKİ ÇALIŞIR VEYA ARIZALI DURUMDAKİ TELEFON, ÇAĞRI CİHAZI, TELSİZ GİBİ İLETİŞİM ARAÇLARINI GETİREREK, BU ANLAMLI SERGİYE İMZANIZI ATABİLİRSİNİZ.

BURSA - Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve iletişim tarihine ışık tutacak iletişim araçları sergisine katkı koymak için siz de evlerinizdeki çalışır veya arızalı durumdaki telefon, çağrı cihazı, telsiz gibi iletişim araçlarını getirerek, bu anlamlı sergiye imzanızı atabilirsiniz.

Kent Müzesi, Tekstil Sanayi Müzesi, İpek Müzesi, Göç Tarihi Müzesi, Karagöz Müzesi, Hünkar Köşkü Müzesi ve Enerji Müzesi ile müzecilik alanında da Bursa’yı marka kent haline getiren Büyükşehir Belediyesi, düzenlendiği sergi ve söyleşi gibi etkinliklerle müzeleri daha canlı mekanlar haline getirmeye devam ediyor. Müzelere olan ilgiyi daha da artırmak amacıyla farklı etkinliklere imza atan Müzeler Şube Müdürlüğü, şimdi de iletişim tarihine ışık tutacak bir sergiye hazırlanıyor. Geçmişten günümüze iletişim amacıyla kullanılan tüm araçların sergilenmesinin hedeflendiği serginin en önemli özelliği ise vatandaşların da sergiye paydaş olması. Evlerinde bulunan çalışır ve arızalı durumdaki her türlü ev telefonu, cep telefonu, atari, oyun konsolu, telsiz, çağrı cihazı, telgraf, gramofon ve benzeri cihazlarını Merinos Enerji Müzesi’ne getiren vatandaşlar, katılımcı olarak sergide yer alabilecek. İster bağış, ister ödünç olmak şartıyla iletişim araçlarını tutanak karşılığı sergi için verecek vatandaşların isimleri de sergilenen aletlerin bulunduğu yere yazılacak. Böylece vatandaşlar getirdikleri iletişim araçlarıyla iletişim tarihine ışık tutmuş olacak.
Evlerinde bir köşede bulunan kullanmadıkları iletişim araçlarının sergilenmesini isteyen vatandaşlar, bu araçları tutanakla Merinos Enerji Müzesi’ne teslim edebilecek.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 13.01.2015 | Okunma sayısı:2289

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir