Haberler

BTM’den ziyaretçi rekoru

Font Boyutu

30 OCAK 2018

 

BASIN BÜLTENİ

 

BTM’den ziyaretçi rekoru

- Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi  (BTM)  yarıyıl tatilinin başlaması ile birlikte ziyaretçi akınına uğradı.

- BTM, tatilin ilk hafta sonunda 4 bin 500 bilim severi ağırladı, yarıyıl tatilinin ilk haftasında ise BTM’yi ziyaret edenlerin sayısı 10 bine ulaştı.

 

BURSA Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM) yarıyıl tatilinin başlaması ile birlikte ziyaretçi akınına uğradı. Tatilin ilk hafta sonunda 4 bin 500 bilim severi ağırlayan BTM’yi tatilin ilk haftası boyunca ziyaret edenlerin sayısı ise 10 bine ulaştı.

 

Ürettiği eğitim teknolojileri, sergiler, deney düzenekleri ve dünya çapında yakaladığı marka başarısıyla Bursa’nın gururu olan Bilim ve Teknoloji Merkezi, yarıyıl tatilinin ilk hafta sonu ziyaretçi rekoru kırdı. Geçtiğimiz günlerde 4. kuruluş yıldönümünü kutlayan BTM, hafta sonu 4 bin 500 bilim meraklısı tarafından ziyaret edildi. Yarıyıl tatilinin başladığı günden bu yana BTM’yi ziyaret edenlerin sayısı ise 10 bine ulaştı.

 

Kamplara ilgi yoğun

Gerçekleştirdiği özel etkinlikler ve uygulamalı atölye programlarıyla ailelerin ve çocukların vazgeçilmez adresi haline gelen BTM’deki sömestir kampları da yoğun ilgi gördü. Çocukların bilime ve teknolojiye olan ilgilerini arttırmak ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak adına özel olarak hazırlanan kamplarda bilimin eğlenceli haliyle tanışan çocuklar, dokunarak ve uygulayarak öğrendiklerini pratiğe dökme fırsatı yakalıyor. Yarıyıl tatili sonuna dek devam edecek sömestir kamplarına katılmak isteyenlerin   http://www.bursabilimmerkezi.org adresindeki kayıt formunu doldurmaları ise yeterli…

 

Tatile özel sürprizler

Bünyesindeki 300’ün üzerinde deney düzeneği ile çocuklara ve gençlere, okullarda gördükleri teorik bilgileri pratiğe dönüştürme imkânı sağlayan BTM, bilimle iç içe nitelikli zaman geçirmek isteyen ailelerin de öncelikli tercihi… BTM’de çocukları ile birlikte tematik atölyelere katılım sağlayan ebeveynler, model uçak tasarımından endüstriyel tasarıma dek birçok farklı konu üzerinde kendilerini geliştirme fırsatı yakalıyor. BTM, ayrıca bilime meraklı ziyaretçilerini de birbirinden renkli sürprizlerle ağırlıyor. Bilim Avcıları ekibinin renkli bilimsel şovları ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Temel bilimler geçmişine sahip özel tiyatro eğitimi alan görsel şov ekibi, onlarca farklı temada ve geniş bir yelpazede sundukları gösterilerini renkli bir sahne performansı ile taçlandırıyor. BTM’de yarıyıl tatili boyunca tüm simülatörler, planetaryum gösterileri ve Devr-i Dinozor Sergisi de yüzde 50 indirimli olarak ziyaretçilerini sürprizlerle ağırlıyor.

Dinozorları görmek için son şans

TÜBİTAK’ın desteği ile 150 milyon yıl önce dünya hayatına egemen olan dinozorların tanıtıldığı Devr-i Dinozor sergisi ise yarıyıl tatili sonunda Bursa’ya veda ediyor. Açıldığı günden bu yana 100 binin üzerinde ziyaretçi sayısına ulaşan ve 3 farklı çağda yaşamış, 13 ayrı dinozorun birebir replikalarının yer aldığı Devr-i Dinozor sergisi,  minik meraklılarının yoğun isteği üzerine tatil boyunca ziyaret edilebilecek. Çocuklar kadar büyüklerin de ilgisini çeken sergi, özel dizaynı ve gerçeğe yakın efektleri ile öne çıkıyor.

 

Tatilde BTM’ye ek sefer

Yarıyıl tatilinde BTM’ye ulaşım çok kolay... Bursa Büyükşehir Belediyesi sömestir boyunca BTM ile Kent Meydanı arasında ring sefer başlattı. Kent Meydanı durağından saat 10.00’da başlayan seferler, her saat başı akşam saat 17.00’ye kadar devam ediyor. Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nden Kent Meydanı’na seferler ise Saat 11.45’te başlıyor ve 17.45’e dek her bir saatte yapılıyor.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 30.01.2018 | Okunma sayısı:2624

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir