Haberler

BTM’de Uluslararası Matematik Çalıştayı

Font Boyutu

 16 AĞUSTOS 2017

BASIN BÜLTENİ

BTM’DE ULUSLARARASI MATEMATİK ÇALIŞTAYI
- BURSA BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ’NİN ÖĞRETMENLER LONCASI PROGRAMI SINIRLARI AŞTI.
- HOLLANDA UTRETCH ÜNİVERSİTESİ İLE BİRLİTE DÜZENELENEN MATEMATİK ÇALIŞTAYI KATILIMCI EĞİTMENLER TARAFINDAN İLGİYLE TAKİP EDİLDİ.

BURSA- Büyükşehir Belediyesi’nin geleceğin bilim insanlarının yetiştirilmesi ve bilimi topluma yayma hedefiyle kentte kazandırdığı Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), uluslararası eğitim etkinlikleriyle de adından söz ettiriyor.

Klasik eğitim kalıplarının dışına çıkılarak eğitimde bilimsel farkındalığı artırmak ve öğrencilerin bilimsel gelişiminde, formal eğitime alternatif olarak informal eğitim esasıyla kurgulanan “Öğretmenler Loncası” programında bu kez uluslararası matematik çalıştayı düzenlendi. Hollanda Utrecth Üniversitesi Matematik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyelerinin sunumlarıyla destek verdiği çalıştayda, katılımcı öğretmenlere alışılmışın dışında kullanılabilecek matematik öğretim metotları anlatıldı. Çalıştayda ayrıca açılar, geometri ve astronomiyi sevdirerek öğrenmeyi kolaylaştıracak atölye çalışmaları gerçekleştirildi. Eğitsel matematik öğretiminden Hollanda da uygulanan matematik müfredatına dek birçok konu başlığının ele alındığı çalıştay, “Öğretmenler Loncası” programının katılımcı öğretmen ve eğitmenleri tarafından ilgiyle takip edildi. Eğitim tekniklerini geliştirmek adına pratik uygulamaları içeren BTM’nin “Öğretmenler Loncası”, yeni öğretim yöntemi stratejileri geliştirmesine de fayda sağlıyor. Bilime merak duyan tüm öğretmenlerin başvurabildiği “Öğretmenler Loncası” ile bilimsel kültürün artırılması ve gelecek kuşaklara aktarılması hedefleniyor.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 16.08.2017 | Okunma sayısı:1670

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir