Haberler

BTM´de ilgi alanlarına göre uygulamalı eğitim

Font Boyutu

 22 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

BTM’DE İLGİ ALANLARINA GÖRE UYGULAMALI EĞİTİM
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN KENTE KAZANDIRILAN BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ’NDE HAFTA SONLARI DÜZENLENEN TEMATİK ATÖLYE ÇALIŞMALARI İLE ÇOCUKLAR İLGİ ALANLARINA GÖRE UYGULAMALI EĞİTİM ALMA İMKANI BULUYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde hafta sonları düzenlenen Tematik Atölye çalışmaları ile çocuklar ilgi alanlarına göre uygulamalı eğitim alma imkanı buluyor.

Tematik Atölyeler kapsamında Model Uçak günü atölye çalışmalarına katılan 3´ü çevre ilçelerden olmak üzere 35 öğrenci geleceğin mucidi olabilmek adına bir adım daha attı. Hafta sonu bir araya gelen öğrenciler öncesinde havacılık ve uçuş hakkında bilgi aldılar. İnsanoğlunun uçma merakının uçuş eylemine dönüşmesine değin geçen süreci öğrendiler. Sonrasında uygulamalı kısma geçen öğrenciler kendi model uçaklarını tasarlayıp, yapıp, uçurma keyfini yaşadılar. Hayal güçleri ile mekanik bilgilerin birleştiren öğrencilerin çalışmalarından renkli uçak modelleri ortaya çıktı. Öğrenciler atölye çalışması sonunda eğitmenlerinin uzaktan kumandalı planör uçuruşunu da seyrettiler.

Her hafta farklı bir konu
Her hafta farklı bir konuda akademik destek alınarak organize edilen Tematik Atölyeler özel alanlara ilgisi olan çocukların vazgeçilmesi haline geldi. Hocalarından teorik bilgileri alan çocuklar sonrasında uygulamalı çalışma kısmına geçiyor. Cumartesi ve Pazar günü 12:00 ile 16:00 saatleri arasından gerçekleşen Tematik Atölye sonrasında çocuklar yaptıkları mekanizmaları evlerine götürebiliyorlar. Tematik atölyelerin gelecek programına başvurabilir, çocuğunuzun ilgilendiği alanda kendisini geliştirmesine olanak sağlayabilirsiniz. Elektronik günü, gökbilim günü, model uçak günü, animasyon ve çizgi film günü, kriminoloji günü gibi konulardaki atölye çalışmalarına katılmak isteyen çocuklar BTM´nin web sitesi üzerinden kayıt yaptırabilir ve detaylı bilgi alabilirler.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 22.11.2014 | Okunma sayısı:1768

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir