Haberler

BTM’de gözler gökyüzünde

Font Boyutu

24 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

BTM’de gözler gökyüzünde
- Geleceğin mucitleri, hafta sonunda Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde düzenlenen (BTM) gökbilim atölyesinde eğlenceli anlar yaşadı.

BURSA – Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM) hafta sonları düzenlediği tematik atölye çalışmaları ile geleceğin mucitlerinin yetişmesine katkı sağlamaya devam ediyor.

Bilimin en eğlenceli ve uygulanabilir halini çocuklarla buluşturan BTM, her hafta sonu farklı bir alanda tematik atölye çalışması yapıyor. Geçtiğimiz hafta sonu dünya, güneş sistemi ve gezegenlerle ilgili teorik ve pratik çalışmaların yapıldığı ‘Gökbilim Günü’ atölyesi gerçekleştirildi. Cumartesi ve pazar günü 13.00 ile 17.00 saatleri arasında, Ege Üniversitesi’nden emekli Prof. Dr. Zeynel Tunca ile gerçekleşen atölye çalışması renkli anlara imzasını attı. Atölyeye katılan çocuklar güneş sistemini ve gezegenleri detaylıca öğrendi, akıllarına takılan soruların cevabını da Zeynel Tunca ile birlikte aradı. Gökbilim günü atölyesinin uygulamalı bölümünde ise katılımcılar, güneş sistemindeki 8 gezegenin ve güneşin maketini yaptı.

Animasyon ve çizgi film günü
Tematik atölyelerde gelecek hafta sonunun programı ise ‘Animasyon ve Çizgi Film Günü’... Çizgi filmlerin nasıl yapıldığını, animasyon filmlerin çekim tekniklerini merak eden çocukların kaydını, aileleri, 27-28 Aralık Cumartesi ve Pazar günü 13.00 ile 17.00 arasında gerçekleşecek özel etkinliğe http://bursabilimmerkezi.org/ web sitesinden yaptırabilecekler.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 24.12.2014 | Okunma sayısı:1963

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir