Haberler

BTM’de bilimle dolu sömestir kampları başlıyor

Font Boyutu

20 OCAK 2018

BASIN BÜLTENİ

BTM’de bilimle dolu sömestir kampları başlıyor

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde (BTM) yarıyıl tatili dolu dolu geçecek.
Uygulamalı atölye programlarının yer aldığı BTM’nin sömestir kampları, bilimin düşündüren ve eğlendiren yüzüyle keyifli bir tatil vaat ediyor.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projesi Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), bu sömestir de nitelikli zaman geçirmek isteyen bilime meraklı öğrenciler için birbirinden özel bilimsel kamp programları hazırladı.

Gerçekleştirdiği özel etkinlikler ve uygulamalı atölye programlarıyla ailelerin ve çocukların vazgeçilmez adresi haline gelen BTM’deki bilimsel kamplar, öğrencilere bilimle iç içe zaman geçirebilecekleri keyifli bir tatil vaat ediyor.

Çocukların bilime ve teknolojiye olan ilgilerini arttırmak ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak adına özel olarak hazırlanan bilimsel etkinlikler, birçok farklı ilgi alanına hitap ediyor. Bu hafta sonu başlayacak olan bilimsel kamplar, yarıyıl tatili sonuna dek sürecek. Yarıyıl tatili süresince her gün farklı bir konuda bilimsel atölye çalışması gerçekleştirecek olan bilime meraklı öğrenciler, bilimin eğlenceli haliyle tanışacak, dokunarak ve uygulayarak öğrendiklerini pratiğe dökme fırsatı yakalayacak.

Çizgi izleyen robot eğitim kampında geleceğin mühendis adayları elektronik entegrenin ne olduğunu, algoritmanın nasıl oluştuğunu öğrenecek ve program sonunda kendilerinin tasarladığı bir robota sahip olabilecek.

Gezegenler Arası Yolculuk

BTM’nin sömestir kamplarındaki bir diğer etkinliğinde ise mucitler, elektronik oyun kumandası ile elektronik müzik aletlerinin nasıl yapıldığını öğrenecek. Bir tam gün süren “Gezegenler Arası Yolculuk” kampında ise katılımcılarını Güneş Sistemi’nde bulunan gezegenler arasında yolculuğa çıkarıyor.

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin sömestire özel etkinlikleri sadece bu kamplarla sınırlı değil. Model uçak, çizgi izleyen robot, arduino ile arazi aracı ve engel tanımayan robot yapımı, oyun kodlama, arttırılmış gerçeklik ve hologram, akıllı ev teknolojileri, maker, astronomi ve biyoloji temalarında birçok alternatif sunan sömestr kamplarına katılmak isteyenler  http://www.bursabilimmerkezi.org adresini ziyaret edebilirler.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 20.01.2018 | Okunma sayısı:2635

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir